Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol és Japán felsőfokú...

Angol és Japán felsőfokú nyelvvizsgával ha fordító-tolmács szeretnék lenni milyen egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
És milyen tantárgyakból kell leérettségiznem emelt szinten, hogy felvegyenek?

2014. aug. 7. 02:57
 1/7 anonim ***** válasza:
BME konferenciatolmács
2014. aug. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A BME-n nem lehet japán tolmácsnak tanulni:

Választható nyelvkombinációk: magyar valamint az alábbiak közül két, illetve a három idegen nyelv: angol, francia, német, olasz, spanyol, orosz, román ( [link]

[link] - itt a szaknévhez beírod a tolmácsot, kidob egyetemeket, ahol tanítanak tolmácsolást.

Debrecen: [link]

ELTE: [link]

A miskolci egyetemet, a PE-t nem találtam :(

PPKE: [link]

Szeged: [link]

Amit megtaláltam, ott nem tanítanak, szerintem külföldön nagy esélye van, hogy találj japán tolmács képzést. Sok sikert! :)

2014. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Szóval ha angolról Japánra Japánrol angolra akarok forditani meg mindkettőt a magyarral is oda vissza kombinálva akkor nem elég 1 egyetemet elvégeznem?

2014. aug. 8. 00:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyet kell elvégezned, angol-japán párosításban :) Azt gondolom, ilyen japán tolmácsképzés (főleg angollal) nincs Magyarországon, és ha például másik országban találsz ilyen szakot, az adott ország nyelvét is el kell sajátítanod, hogy tanulhasd, ráadásul akkor nem is lehetne magyar-angol vagy magyar-japán (és fordítva) párosításban fordítanod, mert magyart egyáltalán nem tanultál külföldön, az alap nyelven fordíthatnál csak hivatalosan. Remélem, segítettem :)
2014. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A Károlin van magyar-angol-japán szakfordító képzés. Jövőre én is odajelentkezek :)
2014. aug. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És ha én erre a 2 idegen nyelvű fordítói szakirányú továbbképzésre akarok menni akkor előtte el kell végeznem az anglisztikát meg a keleti nyelvek és kultúrákból a japánt?



[link]

És az apalfokozat az mit takar?

2014. aug. 8. 16:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá feltétlenül nyelv szakos diploma, bármilyen szakon szerzett diploma jó, + a választott nyelvekből nyelvvizsga.
2014. nov. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!