Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek hogy germanisztikár...

Mit tegyek hogy germanisztikára jelentkezhessek? Bővebben a leírásban.

Figyelt kérdés

4 évvel ezelőtt érettségiztem (középszinten) és tettem le a német komplex középfokú nyelvvizsgámat. Ezután olyan tanfolyamokra jártam és olyan helyeken dolgoztam, ahol a németet nem kellett használni, így biztosan romlott valamennyit a nyelvtudásom. Jelenleg munkát sem találok. Azonban nagyon szeretnék germanisztikára menni lehetőleg már 2015-ben, amilyen gyorsan csak lehet fejleszteni a tudásomat. De hogyan tegyem ezt? És milyen vizsgára van szükségem?

Vidéken élek és sajnos az esetenként meghirdetett nyelvtanfolyamokról nincs túl jó véleményem....már ha nagy ritkán indítanak tanfolyamot. A Munkaügyi Közpotban is érdeklődtem, ott azt mondták országosan eltörölték a Központ által finanszírozott tanfolyamokat ne is keressem őket. Gondolkoztam külföldi nyelvtanfolyamon is pár hétre, csak iszonyat drága, minimum fél millió forint lenne egy hónap Németországban. Lehet hogy külföldi munka segítene de huzamosabb ideig meg nem merném itthon hagyni a beteg anyukámat. Nem tudom mit tegyek, nagyon kétségbe vagyok esve!



2014. aug. 25. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én nem teljesen értem, mi a kérdés: az, hogy hogy fejleszd a némettudásodat, vagy hogy hogy kerülj be egyetemre. Az előbbit egyedül is tudod itthon méregdrága tanfolyam nélkül (olvasás, internet, tankönyvek, filmek), az utóbbihoz le kell tenned egy emelt szintű német érettségit, és egyáltalán megnézni, hogy a többi érettségi és vitt pontod elég lesz-e, vagy még valamiből újra kell érettségizni.
2014. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tele vagyok kérdésekkel a témával kapcsolatban, úgyhogy nem nagyon tudtam ennél érthetőbben megfogalmazni amit akarok. Köszönöm a kielégítő választ!

Esetleg ha tudna valaki segíteni abban, hogy honnan tudnék német filmeket szerezni nagyon megköszönném.

2014. aug. 25. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!