Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha jövőre az ELTE-re jelentkez...

Ha jövőre az ELTE-re jelentkeznék koreai alapszakra, felvehetném-e a japánt, mint minort, 0, azaz nulla japán nyelvtudással?

Figyelt kérdés

mert úgy olvastam, (valahol régen, amit már persze, hogy nem találok) hogy a japán minort csak úgy vehetem fel, ha már van középfokú nyelvvizsgám japánból

vagy inkább.... menjek esetleg a Károlira japán szakra, és ott vegyem fel a koreait minornak (most olvastam, hogy 2014-től indul ez a minor)?

nagyon köszönöm a válaszokat, csak jövőre tervezem leadni a jelentkezésem sulikba, de már most borzasztóan össze vagyok zavarodva, és roppppppantul érdekel ez a két nyelv (és diplomában gondolkozom)

várok minden jó tanácsot! ;3;



2014. szept. 27. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy már a minor esetében sem szükséges nyelvtudás. :)
2014. szept. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 SeinHime ***** válasza:
Nem kell előzetes nyelvtudás, felveheted a japánt minornak :)
2014. szept. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
fuhh, köszönöm szépen a válaszokat! *-*
2014. szept. 29. 02:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a szobatársaim vannak keleti nyelvszakon, és mindkettő felvett minornak másik nyelvet abszolút 0 tudással. Az egyik épp a japán.
2014. nov. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oké, akkor valaki mondja meg, hogy miért írják azt, hogy középszintű nyelvvizsga kell japán minorhoz? Az ELTE honlapján valahol láttam, mert valaki felhívta erre a figyelmem. Én is koreaira jelentkeztem, és ha felvesznek, akkor gondolkodtam japán minorban is, de nem voltam benne még biztos. Azt mondják, nagyon nehéz a kettő együtt. Erre meg olvasom azt, hogy nyelvvizsga kell hozzá. Ez furcsa is, mert nem hiszem, mindenki rendelkezik nyelvvizsgával, aki japánt választ minornak, de akkor sem értem. Engem igazából a japán érdekelne még a koreai mellett nagyon, meg nem is nagyon találtam mást, amit fel tudnék venni, és érdekelne is, de már most azon aggódom, mit tudok választani, pedig még fel sem vettek. Most akkor tényleg igaz volna, hogy nem kell nyelvvizsga japán minorhoz? Azt olvastam még több helyen, hogy ha egyáltalán semmit nem tudsz, akkor hamar ki fogsz hullani onnan, mert tudni kell valamit annak ellenére, hogy nincs követelve. Én mondjuk nem úgy készülnék oda, hogy egy szót se tudok...
2015. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 SeinHime ***** válasza:
Oda járok, és hidd el nekem, hogy nem kell. Előbb is írtam. Az egy régi tájékoztató, van újabb is.
2015. febr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SeinHime ***** válasza:
Ha rendszeresen készülsz akkor nem fogsz kihullani. Valószínűleg többet fogsz tanulni japánra, mint a koreaira egyébként. Ha érdekel a japán, nyugodtan írj privátban. :)
2015. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!