Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz a TELC felsőfokú angol...

Nehéz a TELC felsőfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Mennyivel kell többet tudni mint a középfokún? A középfokú elsőre sikerült, és arra vagyok kiváncsi, hogy mennyit kell tanulni még a felsűfokú vizsgára. Pontszám miatt jó lenne ha mielőbb meglenne a felsőfokú is.
2010. jan. 27. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

fejleszd a szókincsedet kb 10ezres nagyságrendig. ha ez megvan, onnantól nem nehéz..


sajnos rengeteg szót kell rá ismerni. mindegyik felsőfok erről szól.


én amúgy nem a TELCet fogom választani amikor megyek felsőfokúzni, ink. az ECL-t, ugyanis telcen csak komplex nyelvvizsgát adnak ki felsőfokon, tehát ha megvan az írásbeli de nincs meg a szóbeli, akkor nincs meg semmi.


jól gondold át.

2010. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Ez igaz, viszont aTelc nyelvvizsga nagyságrendekkel könnyebb mint az ECL.
2010. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
honnan tudod? miért? tényleg?:O
2010. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem va egy ECL és egy Telc nyelvvizsgám és a Telces összehasonlíthatatlanul könnyebb volt. Szóbelin nem a minél árnyaltabb szókincsre kapsz pontot, hanem inkább a kommunikációra, arra hogy tudsz reagálni arra amit a társad mond. Megtanulsz egykét prezentációt és egyet elmondazs, a többi gyerekjáték a szóbelin: egy újságcikket kaptok, először is összefoglaljátok hogy miről szólt aztán megvitatjátok a témát. Szinte nevetséges, komolyan:D A szövegek egyszerűek.

Írásbelin pedig csak egy levél van, amit 2 közül választasz ki hogy melyiket szeretnéd, ellentétben az EcL-lel, ahol két levél van és mindkettőt meg kell írni. Az olvasás utáni értés is sokkal egyszerűbb, néha kell hozzá egy kevés logika de azért nem tömény matek:D Hallás utáni értés ecl-en nekem 62% lett, Telcen pedig 88%.

Ecl-re szerintem csak akkor menj, ha abban vagy biztosabb hogy nem fog sikerülni a nyelvvizsga. De ha bízol maagdban hogy meglesz elsőre, sokkal jobban fogsz járni a Telcessel.

Sok sikert!

2010. febr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!

de te ezt középfokon mondod nem? én is közép TELCet csináltam és baromi könnyű volt.. de a felsőtől nagyon félek hogy az egyik részén megbukom és akkor mind2 csinálhatom újra... és ahogy néztem TELC felsőn teljesen mások a feladatok...

2010. febr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!