Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latin nyelv? Aki BTK-ra jár...

Latin nyelv? Aki BTK-ra jár mennyire nehéz a latin nyelv? Töri szakon vagy bármilyen máson mennyire komolyan veszik? Elmondhatnátok nekem a személyes tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Ha esetleg Budapesten jár egyetemre örülnék elmondaná mit tapasztalt milyen nehéz stb...

2014. nov. 12. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Töri szakosoknak egy-két félév csak, aki meg érettségizett belőle, annak nem is kell járnia
2014. nov. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
attól függ mire akarod használni? Ha beszélni is akarod akkor igen, nehéz, legalábbis ezt mondják. Én lényegében nem tudok a nehézségéről véleményt mondani mert gyerekkorom óta beszélem így nekem nem nehéz, főleg hogy nap mint nap használom, de beszéltem már olyan emberekkel akik itt ott tanultak latinul, na ők komoly hibákkal beszélik a latint, ezt egy másik latinos aki csak tanulta a nyelvet nem biztos hogy észre veszi, de én igen.
2014. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Történelem szakra akarok jelentkezni és ez érdekelne.
2014. nov. 19. 16:46
 4/4 anonim ***** válasza:
az csak minimális, ott nem nagyon kell beszédhelyzetben használnod, mármint nem társalogsz latinul. Az a pár kifejezés vagy szavak megtanulhatóak.
2014. nov. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!