Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínaiul, japánul vagy koreaiul...

Kínaiul, japánul vagy koreaiul tanuljak? Érdemes azért választani a koreait, mert abban nincsen sokszáz karakter? Koreai alappal könnyebb megtanulni japánul?

Figyelt kérdés

Meg szeretnék tanulni valamelyik kelet-ázsiai nyelven. Leginkább a kínaitól és a japántól az riaszt el, hogy meg kell tanulni azt a sok karaktert, kinézetüket, írásmódjukat, felismerésüket, és én nagyon béna vagyok a rajzból.


Koreai nyelven van ez a Hangul írásmód amit használnak, ez hasonlít a japán kanákhoz, csak logikusabb és elég 40-valahány jelet megtanulni, meg tagolják is a szavakat a mondatban.


Viszont azt hallottam, hogy nyelvtanilag a koreai a legnehezebb, mert olyan, mint egy régies japán egy csomó féle ragozással.



Hogy kulturálisan melyik ország érdekes az nehéz kérdés. Japán elsősorban a technológiája és a szexuális kultúrája miatt tetszik, Koreában az észak-déli konfliktust, a koreai háborút és a Juche ideológiát szeretném jobban megismerni, Kína annyira nem vonz, csak azért érdekel a nyelv, mert lehet a jövőben munkavállalásnál hasznos lesz ismerni.


Ti melyiket ajánljátok? Elsősorban az interneten fogok tudni ismerkedni a felsorolt országokkal, mert pénzem nincs elutazni, talán egyszer rászánom magam.



2015. jan. 7. 17:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és ez kimaradt: A japán és a koreai nyelv rokonok? Ha ismerem az egyiket valamennyire megértem a másikat vagy legalábbis könnyebb tanulni?
2015. jan. 7. 17:33
 2/3 SeinHime ***** válasza:
100%
Semmi közük egymáshoz. Hasonló lehet néha a hangzásuk, meg a nyelvtanban is vannak hasonlóságok ahogy én tudom, de attól még, hogy az egyik nyelvet beszéled, nem fogsz a másikból érteni semmit. Szerintem a kanák is elég logikusak, amivel esetleg probléma lehet, azok a kanjik. Nyelvtanilag a kínai a legkönnyebb, és szerintem munka szempontjából is azt a legelőnyösebb tanulni, viszont tanár nélkül nem érdemes belevágni, fontos a kiejtés. A koreai kiejtése sem könnyű szerintem, viszont a japáné egyszerű. Ha tanár nélkül tanulsz, akkor vagy a japánt vagy a koreait válaszd szerintem.
2015. jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ezeöccá ***** válasza:
80%

Valóban nincs jelentősége annak, hogy a koreai ill. japán rokonok-e vagy van-e bármilyen történelmi kapcsolatuk, mert nem kölcsönösen érthetők, így ez lényegtelen, a koreai és a japán nyelv besorolása amúgy is vitatott és megoldatlan nyelvészeti kérdés.


Ha egyedül tanulsz, a legbiztosabb eredményt a japánnal érhetsz el, könnyű a kiejtése, egyedül az 'u' és az 'r' helyes ejtését kell megtanulni, kezdőként ez sem nehéz.

Nyelvtan szempontjából ez-az hasonlít is a magyarra, de azért annyira mégsem, hogy ne kelljen a nyelvtannal foglalkozni. A japánhoz találod meg a legtöbb tananyagot, könyvet, stb.


A koreai kiejtése tényleg nehezebb, a kínaié még nehezebb, ezekhez jobb ha tanárt keresel. A kínai írás alapjainak megtanulásához amúgy is segítségre lesz szükséged, ezeket nem érdemes így-úgy megtanulni, ha tényleg használható eredményeket szeretnél elérni.



Viszont válaszd bármelyiket, amelyik tetszik, de egyik nyelv sem könnyű és nem lehet 2-3 év alatt elsajátítani annyira, hogy azt munka során használni tudd. Hosszabb távon a szókincs fejlesztése a legnagyobb kihívás.

2015. jan. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!