Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol TELC B2 szóbelin milyen...

Angol TELC B2 szóbelin milyen témák szoktak lenni?

Figyelt kérdés

melyikek a leggyakoribbak? (prezentáció, vmi megszervezése, vmi megvitatása)


illetve hogyan zajlik az eleje? (amit még nem pontoznak)

mindenki mond magáról pár mondatot, vagy beszélgetünk, vagy hogy van? egyikünk elkezdi kérdezni a másikat, h mondj valamit magadról?



2015. márc. 24. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elején megkérnek, hogy mesélj magadról. Ki vagy, honnan jöttél, hova jársz, hány éves vagy, stb. Ezt nem pontozzák, szimplán azért van, hogy megnyugodj.


Nincs olyan, hogy melyik a leggyakoribb.. random kapsz egyet. Elég sok szóbeli téma van. Hogyan szerezhetsz jogosítványt, koncert, film, könyv, kedvenc recept, sportesemény, kedvenc város, stb. Bármi előfordulhat.


A szervezéses dolognak adnia kellene magát, nem bonyolult.


A megvitatásnál meg majd egy jó hosszú cikket kapsz, és arról kell beszélni. Ehhez sincs olyan, hogy mi a leggyakoribb.


Azt tudnod kell, hogy szóbeli előtt beültetnek majd egy terembe, és megkapod a témáid. Lesz rá 20-30 perced, hogy írj magadnak támpontokat, amik a feleleted során segíthetnek, így nem kell mindent improvizálnod.

2015. márc. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

rendben köszi. de prezentációnál tényleg bármi lehet, vagy csak azok a témakörök amik megvannak adva a telc által?


(elég tág témák, de pl ilyen h jogsi megszerzése, ilyenről még sose hallottam)

2015. márc. 24. 15:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy most hivatalosan miket adtak ki, de amikor készültem rá annakidején, akkor ezekre is fel kellett készülnöm.
2015. márc. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!