Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul...

Hogyan tanuljak meg angolul egyedül? Nyelvvizsga nem kell, mert már van. Csak folyékonyan akarok beszélni.

Figyelt kérdés
Középfokú magyarországi nyelvviszgám van, de amerikában élek. Alig tudok megszóllalni és akkor is csak alapfokon. A beszédet alig értem, igy a kommunikációm majdnem nulla. A nagyon rövid párbeszédeket megértem, de a hosszabbakat már nem. Férjem is magyar, igy itthon magyarul beszélünk. Dolgozni nem járok. Napközben alig beszélek, csak a minimálisat a boltban vagy a postán. Szeretnék megtanulni angolul. Mit csináljak? Nézem a tv-t, olvasom az újságot, de nem értem. Nyelviskola, nyelvtanár nagyon drága. Ismerősök, barátok nincsenek. Van valami lehetőség, hogy otthon egyedül könyvből vagy internetről megtanuljam/gyakoroljam a nyelvet? Sajnos nem járok angolul beszélő emberek közé sokat.
2008. aug. 27. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Van a neten egy jó kis honlap (5 perc angol), ha ezt rendszeresen használod, akkor biztos, hogy szépen fogsz haladni az angollal. Nézd végig, van hírlevelük is, amire fel lehet iratkozni. Egy példa a honlapról:

[link]


Még javasolnám azt, hogy ha nem is figyelsz oda, de háttérben menjen valamilyen rádió vagy tévé napközben, amin angolul beszélnek, mert így észrevétlenül is megragad az emberben sokminden, főleg a nyelv hangzása. A beszédet lehet úgy gyakorolni, hogy hangosan felolvasol olyan szöveget, amit nagyjából értesz. De minden nap ám! :) Az is jó, ha valamit megértettél a tévéből, és hangosan megismétled. Sokan azért nem mernek megszólalni, mert nincsenek hozzászokva saját 'angol hangjukhoz'. Az egésznek a titka a rendszeresség. Nem kell sokat tanulni egyszerre, de ha lehet, minden nap valamennyit kell vele foglalkozni. Ha megakadtál valahol, kérdezz itt, és segítünk. :)

2008. aug. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz barátokat! Regisztrálj csetprogramokra (pl. icq), ott rengeteg emberrel csetelhetsz angolul, aztán ha már egy kicsit bátrabb vagy, válthattok a skype vagy az msn mikrofonos verziójára, vagy ha találsz valakit a környéken (sosem lehet tudni), akkor élőszóra. Beszélni csak beszélve lehet megtanulni, tévénézéssel, újságolvasással nem.
2008. aug. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az is jó módszer, ha rendszeresen beszélsz magadban, akár arról, ami épp foglalkoztat, akár csak kommentálod, amit épp csinálsz. Még csak az sem kell, hogy hangosan tedd, így is folyamatosan forgatod a szókincsed és egyre több minden jön elő és válik rutinná. Én is ezzel a módszerrel szoktam karbantartani a tudásomat azokon a nyelveken, amiket alacsonyabb szinten beszélek.
2008. aug. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az otleteket. Sokat jo tanacsot adtatok!
2008. aug. 28. 03:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt: sharedtalk.com


Itt csetelhetsz.Ez az oldal direkt arra van,hogy az emberek gyakorolják a nyelvet(beírhatod,hogy melyiket szeretnéd)

2008. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
huu! Ez a sharedtalk, nagyon jo! Mar ki is probaltam. Nagyon tetszik. Bar egyenlore csak az irasbeli chatet, a szobelit meg nem mertem. :)
2008. aug. 28. 22:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta megtanulnod?
2010. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
történt azóta valami?
2012. jan. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
én angliában voltam ilyen helyzetben, én ezzel foglalkozó forumon találtam 2 helyi, albán, illetve lengyel, angolul szintén alig tudó srácot, akikkel szótárral felszerelkezve heti 2 szer összeültünk sörözni, késöbb angol haverokat is szereztünk, néhány hét alatt sikerült társalgási szintü angolt elsajátítani, majd elkezdtem regényeket olvasni, sorozatokat nézni angol felirattal angolul.
2012. okt. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy 2008 óta már tolmács-fordító szinten megtanult angolul. :)
2015. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!