Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ÖSD Osztrák Intézetnél, aki...

ÖSD Osztrák Intézetnél, aki szóbelizett, annak miből volt az érvelős feladata?

Figyelt kérdés
Komolyabb témák, mint gazdaság, politika vagy hasonlók kerültek/kerülhetnek szóba?

2015. máj. 1. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy közép- vagy felsőfok. Középfokon nem igazán kerülnek elő nagyon magasröptű témák, nekem abból volt érvelés, hogy a pénz megfelel-e ajándéknak vagy sem, igaz, ez a könnyebbek közé tartozik. Van egy olyan kiadvány, hogy Szóbeli feladatok a német emelt szintű érettségire és a nemzetközi nyelvvizsgákra. Annak a Pro und Kontra-Themen része nagyon jó érveket tartalmaz, és szintben is körülbelül a középfoknak felel meg, én abból tanultam. Felsőfokúzni most megyek majd augusztusban, de érvelés tulajdonképpen a feladatnak inkább csak részlete, nem teszi ki a teljes egészét. Az első feladatban a saját hibádból elmulasztottál valamit (vizsgát, fontos szemináriumot, ilyesmi) és meg kell győznöd a vizsgáztatót, hogy adjon neked másik időpontot, tehát valamiféleképpen érvelned kell. A másik, amiben előfordul: van két kép, van egy cím, el kell döntened,hogy melyik kép felel meg jobban neki, emellett érveket is fel kell sorakoztatnod. Itt már előfordulhat mindenféle,felsőfokún már tulajdonképpen önálló nyelvhasználatot várnak el.
2015. máj. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szervusz! Köszönöm a válaszod, írtam privátot, ha nem haragszol. :)
2015. máj. 6. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!