Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet, hogy semmi tudást...

Hogy lehet, hogy semmi tudást nem visznek tovább általános iskolából a gimnáziumba a gyerekek idegen nyelvből?

Figyelt kérdés
5-ös volt a gyerekem, most csak úgy tudja ezt tartani, hogy különórára jár németből. Angolt a gimnáziumba kezdte el, de úgy kezdtek el vele foglalkozni, mintha már ezt is profin tudná. A másik gyerekem tavaly járt külön tanárhoz és osztályozó vizsgát tett németből. /Már a 4. tanárváltás ebben az évben. Az elsőnél még 4-est 5-öst hozott, a 2. 3. tanárnál teleszedte magát egyesekkel, kettesekkel,a 4. tanárnál már négyest hozott./
2015. jún. 8. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1 egészet romlott az átlagom gimibe általánoshoz képest. Nem csak nyelvből, hanem átlagba. Aztán egyetemen még egy egészet romlott. Ez van.
2015. jún. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen rossz a nyelvtanítás. Még akinek van felsőfokú nyelvvizsgája, az sem tud az adott nyelven kommunikálni külföldön.
2015. jún. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az oktatás minősége silány. Talán majd javul, de ahhoz minimum 10-15 év kell.
2015. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy mindenre ötöst adnak ma már általánosban, hogy a gyerek pici lelke ne sérüljön... tele vannak az iskolák kitűnőkkel, aztán középiskolában meg pislog a szülő.
2015. jún. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Általánosban folyamatosan azt kommunikálták a szülők felé, hogy 8. végére középfokú nyelvvizsga szintig eljutunk, emelt óraszámban tanították az idegen nyelvet. Ehhez képest a tanítóink fele nem is nyelvtanár volt, mindenki tartott órát, azon sem lepődtem volna meg, ha a portás néni is beugrik. Bohózat volt. Gimnáziumban jobb volt a helyzet, a magyar átlag nyelvoktatás szintjét hozták, de ennyi, 2 nyelvet tanultam kiemelkedő nyelvtanárunk 4 év alatt nem volt. A nyelvvizsgákat, nyelvtudást javarészt magunknak köszönhetjük.
2015. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Általánosban 5-ös voltam angolból az utolsó év végén.


9.osztályban év végén 2-essel mentem át.


Mondjuk a tanár is skatulyázott,de rájöttem,nekem sem volt szinte semmi tudásom,amire többet adhattak volna.


Az általános iskolában év végén a tanárok felhúzzák a jegyeket,hogy nehogy ottmaradjon valaki a nyakukon, meg a jól tanulók jegyeit is feltornázzák,márcsak megszokásból. Nemrég voltam iskolás,tapasztalataim 6-7 évvel ezelőttiek,sokat nem változtak a dolgok ezek szerint.


22/F

2015. jún. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 chtt ***** válasza:
szerintem is az oktatással lehet a hiba - a mi sulinkban végzettek mind tartják a jegyüket, és sokan jobb jegyekkel jönnek vissza -- igaz, nem vagyunk piskóták, de nem is szaladunk végig egy év alatt a másfél-kétéves anyagot tartalmazó tankönyvön, ha kell, megállunk, gyakorlunk orrvérzésig -- szóval szerintem tanárja válogatja
2015. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A legtöbb általános és középiskolában csak úgy mutatóba van a nyelvanítás.

Az alapját el lehet sajátítania nyelvnek, de ez tényleg csak a nagyon alap, ami kb semmire sem jó.

Ez sajnos sok nyelviskolára is igaz, ott többet tanulsz, csak nem jól.


Emlékszem, az angol órákon gyakorlatilag minden évben elõrõl kezdték a magyarázást, arról, amit elvileg már múlt évbenmegtanultunk, így nem sokat haladtunk.

Ráadásul a legtöbb tanár csak a nyelvvizsgára készít fel (jobb esetben) de az még nagyon messze van az igazi nyelvtudástól.

Oké, fontos a nyelvtan, de ennél többõl áll egy nyelv.


Én mindent magántanárnál, magán úton tanultam meg, "csak" középfokú nyelvvizsgám van, de külföldön élek jelenleg és folyékonyan beszélem az angolt.


Az iskolától nem kell sokat várni, ha azt szeretnéd, hogy a gyerekeid tényleg jól beszéljék a nyelveket, az csak otthoni tanulással, illetve nyelviskolával érhetõ el.

2015. jún. 9. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!