Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciául megtanulni otthon....

Franciául megtanulni otthon. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Eszméletlenül tetszik a francia nyelv, és nem folyékonyan szeretnék tudni beszélni, csak valamilyen szinten megérteni, meg tudni olvasni, írni, meg ilyen alap dolgokat, amiket úgy illik tudni, értitek. :D A családban senkinek semmi köze a nyelvhez sajnos. Én elég jól beszélek angolul, meg valamennyire szlovákul, és borzalmas szinten németül, de azt csak kényszerből tanulom suliban, nincsenek terveim vele. Bejelentkeztem egy netes tanfolyamra, ami küldött öt leckét, és ha szeretném, folytathatom, az már persze nem lenne ingyen. Sajnos egyelőre nincs rá időm, mert ez elég húzós időszak, de a hét végén nekiállok, és szétosztom az öt leckét.

Na, az egésznek annyi a lényege, hogy lehetséges e teljes franciamentes környezetben elsajátítani a nyelvet kezdő szinten.

Köszönöm! :)



2015. okt. 26. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden lehetséges, de a kiejtéssel problémáid lesznek.

Olvasni viszont megtanulsz, de hogy a beszédet megérted-e, az már kétséges.

Nagyapám eredetiben olvasta a francia írókat, de jóformán újra kellett kezdenie az egészet, mikor francia veje lett, és vele kellett "társalognia".

De ha van hozzá bátorságod és erőd, akkor hajrá!

2015. okt. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Óha, nagyapádnak elismerésem. :) Én annak örülök, hogy angol könyveket tudok olvasni. :D

Szerintem belevágok, elvégre káromra nem lesz. :)

2015. okt. 27. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapszintre tanárral jutottam el, utána már egyedül is lehet jó sok akaraterővel. Így tettem én is, el tudok beszélgetni jó sok mindenről, filmeket, rádiót megértem, de minden nap gyakoroltam.
2015. okt. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a bókot, de szegény nagyapám sajnos már régen nem él.

Én viszont - egyelőre - igen, ráadásul Franciaországban.

Örülök az elhatározásodnak, és ha problémáid vannak a francia nyelvvel, valószínűleg tudok segíteni.

Sok sikert! :)

2015. okt. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló, csodálom a kitartásod :).


Első válaszoló: Uhh, nagyon sajnálom :(. Nagyon szépen köszönöm, mindenképpen észben tartom.

Franciaországban! Az valami eszméletlen lehet. Jövőre ilyenkor ha minden igaz, már én is "párizsjárta" ember leszek. :) Jó lenne addigra összekaparni valamit. :D

16/L

2015. okt. 28. 18:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Assimil Franciául könnyűszerrel.
2015. okt. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!