Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha sürgősen kellene a nyelvviz...

Ha sürgősen kellene a nyelvvizsga, akkor általánost vagy szakmait érdemes tenni?

Figyelt kérdés

tavasszal kellene a nyelvvizsga. milyen angol könyveket ajánlanátok, illetve melyik nyelvvizsgát?

rólam annyit, hogy általánosban tanultam angolt 4 évig, jelenleg 21 éves vagyok. sok minden megmaradt bennem angolból (pl. nyelvtanból) és sok minden van, amit megértek, pedig azóta más nyelveket tanultam mindig. jobban megy az, hogy az angolt értem, mintha nekem kellene angolra fordítanom, de szerintem sok kihagyás után, ez érthető. :D.



2015. okt. 30. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Szakmait.
2015. okt. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Miért kéne szakmait? Azt akkor szokás ha már van egy diplomád és ahhoz leteszed a szaknyelvit.
2015. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én szaknyelveket tanultam, ott kifejezetten a szaknyelvre mentek rá, jellemzően idevágó dokumentumszerkesztés, szókincsbővítés, beszédkészség. Mindenkinek volt legalább egy középfokú nyelvtudása, de inkább upper-intermediate. Lemaradt volna, akinek ez hiányzik, illetve nem tudott volna haladni az anyaggal, ha nincsenek meg az alapok.
2015. okt. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. :)

azért kérdeztem a szakmait, mert korábban azt olvastam, hogy akinek gyorsan kell nyelvvizsga, annak ezt érdemes letennie, mert behatárolt, hogy mit lehet kérdezni, mit kell tudni és ugyanazok a típusfeladatok.

aztán utána már nem egy egyetemi tanárnő is ezt mondta, egyikőjük szerint egy szakmaira elég 3 hónap a felkészülésre.

de így jobban belegondolva, talán inkább mégis az általánosra kellene rágyúrnom. :D.

2015. okt. 30. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!