Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2 nyelvvizsgára hogy...

Angol B2 nyelvvizsgára hogy érdemes készülni? Milyen nyelvtanokat kellene átnézni stb? Én arra gondoltam hogy rengeteg filmet néznék meg angolul valamint kb ugyanennyit olvasnék is. Esetleg valami jó oldal ahol sok gyakorló feladat van? 15/f

Figyelt kérdés

2015. nov. 27. 16:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Ezt kihagytam hogy Március-Április táján szeretném letenni az euroexam B2 angol nyelvvizsgát, egy ideje már tanulom az angolt és megy is, szóval úgy érzem készen állok rá de azért kéne rá rendesen készülni, olyan 85-90%-ot várnék el magamtól..:)
2015. nov. 27. 16:02
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én megrendeltem az euroexam konyvet es munkafuzetet es a honlapon megcsinaltam az osszes feladatsort amit felraktak(euroexam honlapjan). Visszanezve a munkafuzet segitett sokat gyakorolni es az oxford egynyelvu szotar, amit hasznaltam vizsgairasnal a writing resznel.(A szotar hatuljaban le van irva hogyan kell esszet, complain lettert es meg sok mast irni.

Egyedul a listeningre nem tudtam felkeszulni, mert hiaba hallottam sok angolt otthon, sokkal rosszabb korulmenyek fogadtak a nyelvvizsgan. Szerencsere a tobbivel(speaking, reading...) kompenzalni lehet.

Es igen, sok film/sorozat, angol regeny(ponyva is lehet) jo otlet. En is ezeket csinaltam.

Nekem az is segitett vizsgairas kozben h a szotaraimba jelolest raktam minden betuhoz, hogy gyorsan megtalaljam oket.

Nyelvtan csak a writinghoz talan es speakinghez kell, hogy ne csusszanak be bakik, de igazabol a readingnel nagy szokincs kell.

2015. nov. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2015. nov. 27. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!