Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a brit vagy az...

Szerintetek a brit vagy az amerikai angol kiejtését érdemesebb-e megtanulnom/használnom? Anglián és Amerikán kívül, ahol hivatalos nyelv az angol, illetve második nyelvként az angolt tanulják, ott melyik angolt használják?

Figyelt kérdés
Szavakban ahol különbözik az angol, amerikai ott a brit szavakat tanultam meg. Tudomásom szerint a brit pl: "not" szót szintén "not"-nak ejti, az amerikai "nát"-nak. Az "ae" hangot pl: "bank" a brit "á"-nak, az amerikai "e"-nek ejti. Melyiket sajátítsam el? Nagyon köszönöm a segítségeteket! :)

2016. jan. 17. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:
az attól függ,melyik országra gondolsz.az olyan országok mint pl. Új-Zéland vagy Ausztrália,sokáig brit gyarmat volt úgyhogy ott inkább a brit kiejtés a jellemzőbb. De a dialektusok is eltérőek területetenként. Igazából tökmindegy,hogy amerikai vagy brit kiejtést tanulsz,általában mindkettőt mindenhol megértik a lényeg hogy ki tudd magad fejezni.szerintem ne a kiejtésre helyezd a hangsúlyt,inkább azokat a szavakat tanuld,amiket ugyanarra a dologra használ az amerikai meg az brit pl. bin - trash (szemetes)
2016. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem árt, ha mindkettőt megtanulod, olyan sok eltérés nincsen. Én az amerikai változatot használom, mert az nekem természetesebb.
2019. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!