Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondom ezeket a mondatoka...

Hogy mondom ezeket a mondatokat angolul?

Figyelt kérdés

- Öt évig zongoráztam.

- 2013 óta Egyetemre járok ahol grafikusnak tanulok.


Ez így helyes?

I have been play the piano for 5 years.

I study as graphic designer at University since 2013



2016. jan. 25. 21:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az összes komment közül szerintem Isauráé volt a legjobb verzió
2016. jan. 28. 12:07
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm kedves kérdező.
2016. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha 5 évig zongorázTam, az múlt idő. Egyértelmű, hogy már nem zongorázol. Vagyis a present perfect kizárva. Akkor is, ha neked pont az tetszik.
2016. jan. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igen, de nem felejtettem még el zongorázni és ha nem is hivatalos óra keretében, de néha még azért szoktam otthon kottát olvasni... stb akkor is?
2016. jan. 28. 16:06
 15/16 anonim ***** válasza:
Ennyit azért ne magyarázzunk bele egy szerencsétlen mondtatba, hogy te milyen körülmények között tanultál, tudsz-e még zongorázni és szoktál-e kottát olvasni.
2016. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Igeidők szempontjából sokszor fontosak a körülmények és a belső késztetések is, mert megváltozhatnak általa. Ez az oldal pedig arra való, hogy kérdéseket tegyünk fel :)


Az eddigi válaszokat pedig köszönöm.

2016. jan. 28. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!