Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Pár napja elhatároztam hogy...

Pár napja elhatároztam hogy meg tanulok japánul, de magán tanárra nem akarok költeni mert nagyon drága. Tudtok internetes tanfolyamokat amik hasznosak is?

Figyelt kérdés

2016. febr. 23. 13:19
 1/3 anonim válasza:

Hali,


Hajrá először is. Én is így kezdtem 2014 decemberében és tanulásra nem is költöttem még semmit sem eddig, most ugyanis áprilisban 3 hónapra kimegyek Japánba egy barátomhoz. :)


Mi ebből a tanulság? Minél hamarabb keress tanulótársat magadnak. Nem lesz könnyű, szerencse is kell, de van pár honlap, ami segít: lang-8.com például. Itt felveszel egy japánt barátnak skype-on, aki olyan nyelven szeretne tanulni, amin te tudsz (ha tudsz angolul, az nagy előny) és akkor elkezditek tanítani egymást. Én például nagyon picit tudok angolul, de a társam semmit, szóval magyar/japán a szóváltási forma. Nehéz olyan japánt találni aki magyarul tanul, de mint az én példám is mutatja, nem lehetetlen. Fontos, hogy te kezdeményezz, a japánok nem fognak nagyon, elég zárkózottak vagy szégyenlősek.


Addig is, fontos, hogy tanulj valamit. Az alapokkal legyél tisztában. Ehhez az egyik legjobb hely ez a csatorna: https://www.youtube.com/channel/UCrN6cSmzwfwPGWDKJs3uJ8A


Én kicsit későn vettem rá magam, de a hiraganákat is tanuld meg minél hamarabb, mert nehéz lesz enélkül a komminikáció (ez egyfajta egyszerűsített kínai írásjegyforma ami csak japánban van, kevesebb van belőle, de nem ez: 日本 hanem ez にほん. Ugye mennyivel egyszerűbb? :D).


Ha kicsit tudsz angolul, ez a legjobb nyelvtanfolyam: https://www.youtube.com/watch?v=4a5kYYcnEKw&list=PL97F8C94FB..


Ezek kezdésnek jók, aztán alakul.


Szóval, ha társat találsz, akkor motivációt is. Ha minden jól megy, te is kimehetsz majd valakihez, én szurkolok :) Az írásrendszerük, olyan, mintha egy 3. nyelvet tanulnál, de a beszéd az egy magyarnak elég könnyű dolog. Ha magyar vagy, az egyik legkönnyebb beszélt nyelv, mert hasonlít a nyelvtana a mienkére. がんばってください!

2016. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ja, és majd elfelejtettem. Telefonra töltsd le a "memrise" alkalmazást. Az segít a szavakat megtanulni és vannak magyar leckék is. (a gyk valamiért elrontottam a mondatom végét az előzőben :( )
2016. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2016. febr. 25. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!