Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek kb. mennyibe került,...

Nektek kb. mennyibe került, mire nyelviskolában eljutottatok középfokú nyelvvizsgáig?

Figyelt kérdés

2016. júl. 7. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt azért nehéz így egységesen megállapítani, mert sokan tanulják otthon és/vagy iskolában is a nyelvet, ami nyilván előnyt jelent. Függ a nyelvtől is, mert míg angolból pár év alatt lazán meg lehet tanulni középfokon, addig a franciával például sokkal több a gond (tapasztalat).

Nekem első nyelvem a francia, mellette a suliban tanulok angolt is, de nem olyan magas szinten. Tavaly nyáron elmentem egy háromhetes felkészítő tanfolyamra, aztán simán letettem a középfokút angolból. Ha jól emlékszem, 30 000 körül volt maga a tanfolyam.

Csak nyelvsuliban tanulni nem olcsó mulatság, de szerintem ha odateszed magad rendesen, másfél/két év alatt össze tudod hozni a középfokút. Hogy ez mennyibe kerül, az nyelviskolától is függ. Érdemes kinézni valamilyen egész éves tanfolyamot, ahol hetente el tudsz járni az órákra. Iskolában nincs lehetőséged az adott nyelvet tanulni?

2016. júl. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Én sem megyek nyelviskolába, itthon tanulom a nyelvet, csak kíváncsi lennék rá, hogy mennyit spórolok ezzel. Én is csak valami előkészítő tanfolyamra tervezek elmenni, itthon meg tudom tanulni.

2016. júl. 8. 13:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nagyon nyelviskola és hozzáállás függő.

Nekem nagyon nem jött be a nyelviskola. De bevallom hogy én elég lusta is voltam.

VISZONT


Én azt ajánlom hogy kezdj el angolul sorozatokat nézni angol felirattal. Elsőre nehéz lesz, ha nem vagy angolból valami jó, mint én régen.


Fontos hogy ne magyar felirattal nézd, mert akkor nem gondolkozol a jelentéseken. El fog telni 1-2 hónap és ha naponta 1-2 epizódot megnézel, akkor elfogsz jutni odáig hogy kb tudni fogod a szavak és a használlt mondatszerkezeteket. Ekkor kezdj el a sorozatok mellett vizsgafeladatokat oldani(Nem baj ha elsőre szar lesz, csak nézz utána a hibáidnak, esetleg kérdezd meg a tanárodat)Akár A2-eseket is oldhatsz először. Még pár hónap és már felirat sem fog feltétlen kelleni, ez is egy nagy lépés lesz és először nagyon szar hogy nincs felirat. Mikor megszoktad, és a kitöltött tesztjeid is kb 70% körül vagy felette vannak, na akkor vagy készen a nyelvizsgára.


Hozzáteszem hogy ehhez a módszerhez kell egy A2 körüli nyelvtudás, különben nézel mint a boci hogy mi a rákot beszélnek ezek.


Ha ezek mellett tanfolyamot végzel akk 1 év alatt kb 100 ezer forintból megúszod.

2016. júl. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!