Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolt, lengyelül vagy cseh...

Spanyolt, lengyelül vagy cseh nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés
Spanyol mindig a szerelemnyelvem volt. Egy szláv nyelvet pedig szeretnék beszélni még. Melyiket érdemes?

2016. aug. 6. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Kezdd akkor spanyollal. Szlav nyelvnek pedig az oroszt javasolnam, hogy esetleg hasznod is legyen belole.
2016. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Cseh és lengyel csak akkor ha oda akarsz költözni, egyébként orosz.

Az orosz-spanyol nem rossz párosítás, de az orosz-német vagy svéd értékesebb lenne. (angolul meg ugye alapból kell tudni külföldön)


Itthon az orosznak van nagy értéke manapság a gazdasági kapcsolatok miatt, így én a helyedben elsősorban angol-orosszal kezdeném aztán a spanyol. De nyilván a céljaidtól is függ, én azt mondtam hogy melyikkel lehet jól keresni.

2016. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Én, inkább a magyart javasolnám neked. Rád férne, siralmasan írsz magyarunl!!!!
2016. aug. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát előző, az 5. osztályos nyelvtankönyvet lehet neked se ártana átnézni...:)
2016. aug. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem spanyolt attól szebb nyelv nincs
2016. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint az olasz nyelv sokkal indenzívebb muzikalitással rendelkezik, viszont a Spanyol nyelvet sok országban tudnád hasznosítani! :P
2016. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A spanyol valóban gyönyörű nyelv (bár ez elég szubjektív dolog :D) De mivel azt írtad, hogy neked is tetszik, szerintem kezdd azzal. Én angol + német után kezdtem el spanyolul tanulni. Az angolhoz képest nehezebb a spanyol, de nagyon sok szó hasonló a két nyelvben, a németnél viszont sokkal könnyebb a spanyol. A kiejtése nagyon egyszerű.
2016. aug. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem a spanyol nyelv kifejezetten irritál, de elismerem, hogy hasznos, mivel sok országban hivatalos nyelv.

Részemről én szláv mániás vagyok és elég jól is beszélek már lengyelül. Ezzel amúgy nem csak Lengyelo-ban, de Cseho-ban és Szlovákiában is elboldogulok, úgyhogy itt Közép-Európában egész jól jár vele az ember. Azon túl viszont tényleg nem sok értelme van. :) De szerintem ha beszélsz angolul és még teszem azt németül vagy franciául, akkor megéri egy kevésbé ismert nyelvet felvenni a repertoárba, mert sok cég keres ezekkel a nyelvekkel is munkaerőt és cserébe jól fizetnek érte..

2016. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!