Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolt vagy franciát érdemes...

Spanyolt vagy franciát érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Mindenféle szempontból. Talán ha valamelyik könnyebb az jobb lenne de az is relatív.
2016. aug. 27. 20:18
 1/6 anonim válasza:
49%
spanyol lenyegesen konnyebb mint a francia, es sokkal tobben beszelik, megertik a portugalok es reszben az olaszok is, ha valaha tanultal latint akkor kulonosen konnyu lessz, a francianak borzalmas a 'spelling" je az o" hangra kepzeld a a pontokat nekem nincs a claviaturan o" betu"m -- a franciaban 5 kulonbozo harom betu"s combinacio van, vannak rengeteg rendhagyo dolgok, en hetven evesen kezdtem el tanulni, es most mar nem kell se szoter se tolma'cs ,igaz elott tanultam latint magyart -- nemet anyanyelvu vagyok...-- oroszt szerbet angolt, legjobb legeffectivebb hallas utan tanulni --mint a kis gyerek [Pinsleur method ] vagy spanyol anyanyelvu" baratno"....
2016. aug. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét nyelvet beszélem. A spanyol könnyebb kiejtésben, de a francia se nehéz, nyelvtanilag számottevő különbség nincs köztük. A francia most feltört hasznosságban is. A kiejtést seperc alatt meg lehet szokni, ha a latin nyelvekre áll a füled. Nem mindenkinek jók. Van, aki a német és más germán, északi nyelvek felé szívesebben megy.

Tudsz angolul? Onnan jól el lehet indulni mindkét irányba. Ismerkedj a két oldallal és ha a latin érdekesebb, színesebb, könnyebb számodra, akkor menj arra.

2016. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Nekem olaszból van nyelvvizsgám és nagyjából beszélem is

Mondjuk engem érdekelt is és könnyen megtanultam

2016. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
neked egyiket sem lenne érdemes megtanulnod... sőőt
2016. aug. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Neked meg egyáltalán nem volt muszáj válaszolnod kedves utolsó ;) A többieknek köszönöm! Angolból van egy közepem emelt érettségivel, nem tudom, hogy abból ki lehet e indulni.
2016. aug. 29. 13:03
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Szerintem a spanyolt jobban megéri. Könnyebb. Oké van benne ragozás meg minden, de a franciánál nem nehezebb. A kiejtés is könnyebb. Valamint szerintem (ha csak hallgatnám ezt a két nyelvet) akkor nekem a spanyolnak a hangzása is jobban tetszik. És persze nem utolsó sorban világnyelv. Egész Dél-Amerikában így beszélnek. Valamint ugye Európában is beszélik egy-két helyen. És ha jól tudsz spanyolul akkor a portugálokkal és az olaszokkal is megérteted magad. És érted hogy mit mondanak. Én spanyolt tanulok és elötte meg angolt tanultam. Komolyan mondom hogy a spanyol könnyebben megy mint az angol. Remélem segítettem:)
2016. szept. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!