Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy spanyol? Melyikből...

Német vagy spanyol? Melyikből tegyek szakmai nyelvvizsgát? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az én szakom elvégzéséhez két középfokú szakmai nyelvvizsga kell. Az egyik az angol, a másik valamelyik másik nyelv. Egyértelmű volt számomra, hogy német lesz, mert azt tanultam már általánosban és gimiben elég sokáig, viszont még mindig csak alapszinten tudok, és elég nehéz, ha németül beszélnek hozzám, nem értem meg, kevés szót ismerek és a der die das is gondot okoz.

Spanyolul nem tudok egyáltalán, de elvileg az nagyon könnyű, a párom jól tud spanyolul, tehát segítségem lenne, meg járnék tanárhoz is, csak nem tudom, hogy azt így 1-2 év alatt meg tudnám-e tanulni annyira, hogy szakmait tegyek belőle.


Ti mit tanácsoltok? Egy új nyelv elsajátítása, vagy egy már ismert, de nehéz nyelv megmaradása?


2016. aug. 29. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Német
2016. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
A német hasznosabb. A spanyol csak egy túlértékelt divatnyelv. Szinte minden élhető ország nyelve germán.
2016. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Németet sokkal jobban tudod itt, Közép-és Nyugat Európában használni.
2016. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Garpe ***** válasza:
56%

Ez egy érdekes kérdés. Hasonló helyzetben voltam én is.


Néhány órát vettem Spanyolból és hozzád hasonlóan én is Németre jártam gimiben.


Azt tudnod kell, hogy a spanyol kezdetben nagyon idegen lesz, teljesen más szókincs mint amihez hozzá szoktál, még németben az angol vagy magyar alapján úgy lehet valami intuíciód néha.


Angol anyanyelvűeknek a Spanyol 1-es kategóriájú (azaz könnyen tanulható), még a Német 2-es (tehát már kicsit nehezebb).


Szempont lehet a hasznosság. Ha bölcseleti (filozófia, pszichológia...) vagy valamilyen természet-tudománnyal (kémia...) foglalkozol, és tudományos karriert szeretnél, akkor haszonsabb a német mert a szakirodalom jelentős része eredetileg, így íródott és sok mindent nem fordítottak le. E mellett, ha a mérnöki vonalon vagy, és Hamburg és Bukarest között képzeled el az életedet, akkor is a német a nyerő mivel a multi-cégek jórésze német érdekeltségű, s az előrejutás záloga a nyelv.

A Spanyol nemzetközi viszoynlatokban haszonsabb. 500-570 milló ember beszéli. amivel a Kínai és az angol után a világ legbeszéltebb nyelve és világszerte elterjedt (ami a kínairól nem mondható el). Ha nagyobban gondolsz, mint a Bukarest Müchen világ, haszonsabb. Itt viszont egy-két eltévedt spanyolon vagy fesztiválon kívül nem sok hazsnát veszed, hacsak nem vonz a kultúra.


A te kérdésed a könnyen tanulhatóság. A Spanyol egy teljesen új világ lesz, mint minden imseretlenben kezdetben elveszettnek érezheted magad, a Németben vannak bizoynos alapjaid, ez előny a német javára.

A Spanyol eset-rendszer eléggé megnyírbált, így a némethez képest ez a része nem vászes a nyelvtannak ellenben a Némettel. Németből tudod a rangozást, Spanyolban nem és ez a legbonyolutabb és legösszetettebb része. A Spanyolban két nylevtani nem van, a németben három, elvileg a Spanyol valamivel logikusabban társítja a névlőt a főnévhez, de ez igazából csak némi könnyebbséget jelent.


Mivel tudsz angolul nézd meg Duolingon mind a két nylevet (Angol->Német; Spanyol->Német), ez jó kiindulási alap lehet.


Ha viszont csak nyelvvizsga kéne akkor tanulj meg mondjuk eszperantóul az tényleg könny 60 nap után már egész jól lehet haszanálni és tudod nyelvtanát. És az eszeperantó már jó alap a Spanyolnak, legalábbis anynira nem lesz idegen utána.


Szerintem, mivel enyni évig tanultad és ismered egy nyelvrokonát, rakd rendbe a németedet. A német nylevvizsga nem vészesen nehéz azt mondják.

Én végül ezt a dillemát azzal oldottam meg, hogy tanultam egy-pár órát kezdő nylevkönyvből illetve Duolingon Spanyolul és Németül. Végül beláttam, hogy németből sokkal jobb vagyok és minimális energiával némi elszántsággal tanulom a nylevet még a spanyol esetében egy új világgal kellene megküzdenem.

2016. aug. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%

Azert a spanyol sem huuu de konnyu,hiaba beszelem felsofokon,mai napig van olyan nyelvtan,amit csupan erzesre hasznalok. Vagy bejon,vagy nem,bar ujabban inkabb az elobbi.(Aki beszel spanyolul,az itt tudja,hogy a subjuntivorol van szo.)

Igenis sokan beszelik,es ha neked ehhez van kedved,szimpatikus,tanuld nyugodtan. Egy nyelv ismerete sem haszontalan,ha sokan beszelik azert,ha kevesen,akkor azert erdemes tanulni.

En is nemetes voltam altalanos iskolaban,de szivbol gyuloltem. Akarhogy mondjak,hogy milyen hasznos,soha nem fogom megtanulni. Szamomra nehez es idegen volt,nem ment.

Persze,tekintve,hogy en a spanyolt szeretem,azt tamogatnam,de a nemettel sem fogsz melle. Szerintem hallgass a szivedre,konnyebben tanulja az ember azt,amit erdekesnek talal.

2016. aug. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!