Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvi emelt érettségire...

Nyelvi emelt érettségire (francia) mennyire lehet úgy felkészülni, hogy 90%-ot írjak?

Figyelt kérdés

Már egyetemista vagyok, de költségtérítéses, ha 90%-os érettségit írnék, akkor lenne meg az államira a pontom, és újra tudnék felvételizni állami helyre.


Érdemes nekikezdeni, vagy nagyon lutri, hogy 90% felett írom meg?

B2 lehet jelenleg a nyelvtudásom.


2016. szept. 7. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

Nem könnyű. Ismerek nagyon sok emelt angol érettségit tevő embert, mert kéttannyelvű suliba jártam.

Három embert ismerek, akiknek pontosan 90% lett 1)kanadai anyanyelvű 2)angol anyanyelvű 3)egy olyan aki kiskorától kezdve csak angol filmeket néz és angol játékokkal játszik, és a b2 nyelvvizsgán 1 pontot veszített. (Ugyanilyet ismerek meg egyet, neki 88 lett)


Németből is ismerek egy 90%osat, ő germanisztikán volt másodéves és konkrétan németül létezett 2-3 évig.


Szóval elég necces sajnos.

2016. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem a 90%, az egy olyan masszív C1 szint, a francia emelt különösen nehéz (nekem legalább is azt mondta a tanárom). Szerintem akkor inkább csinálj két emelt érettségit és akkor elég lehet egy olyan 70-80%, ami azért jobban megvalósíthatóbb.
2016. szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az érzés amikor pontos számadatokat írsz és lepontoznak

felbecsülhetetlen.

így segítsen az ember:D

2016. szept. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam senkit le, most pontoztam fel minden választ.
2016. szept. 16. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!