Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Norvég vagy orosz nyelv?...

Norvég vagy orosz nyelv? (többi lent)

Figyelt kérdés
Azok akik tanultak angolt és/vagy német nyelvet, majd ezek után tanultak/tanulnak norvég vagy orosz nyelvet milyen "nehéznek" ítélik a nyelv tanulhatóságát a többi nyelvhez képest? Természetesen ez szubjektív, és engem pont a szubjektív válaszok érdekelnek! Szóval, ha van itt olyan aki angol és/vagy német után tanult oroszt és/vagy norvégot akkor kérem írja meg minden ezzel kapcsolatos tapasztalatát, nagyon sokat segítene.

2016. okt. 12. 11:45
 1/3 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Angolul és németül folyékonyan beszélek. Holland, svéd, norvég nagyon könnyű angol-német után. Dánnak a kiejtése nagyon nehéz.

Orosznál nem különösebben veszed hasznát az angolnak és a németnek, más nyelv, sajátos logikával. Szép nyelv, de nehéz nyelv. Norvégul feleannyi (harmadannyi) idő alatt megtanulnál angol-német után.

2016. okt. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A norvég könnyű, de az oroszból több hasznod lenne.
2016. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát a ruszki. Szerintem a ruszki nehezebb, nem csak azért mert más nyelvcsalád hanem mert a cirill betűk szokatlanok, és sok gyakorlás kell mire az ember jól tud olvasni ruszkiul. Én oroszul tanulok, megyeget lassan, de megyeget, norvég 1szerűbb meg nagyjából szinte bármelyik skandináv nyelv (kivéve a finn) azok amúgy is germán nyelvcsalád. Ha már olyan nyelvet akarsz akkor inkább svéd :)
2016. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!