Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem angolt tanítanak...

Miért nem angolt tanítanak minden iskolában első idegen nyelvként?

Figyelt kérdés
27 éve mennyire fel akarunk zárkózni a fejlett Nyugathoz. És ezen kívül mennyire hangoztatják, hogy angol nyelv ismerete nélkül nem lehet boldogulni (ez némileg igaz is). Akkor miért nem arra álltak rá, hogy mindenki első idegen nyelvként angolt tanuljon, a többi idegen nyelv meg háttérbe lett volna szorítva? Mert iskolája válogatja, hogy németet, vagy angolt tanítanak (én is először németet tanultam, de egyébként nem tetszik nekem se a német, se az angol), nem az van, hogy mindenhol az angollal kezdenék, és utána lehetne másikat tanulni. Az igaz, hogy az iskolai nyelvtanítás nem garantálja, hogy jól meg fogja tanulni az illető a nyelvet, de az elején leírtak szerint az lett volna a logikus, ha Magyarországon mindenhol az angol lett volna az első idegen nyelv.

2016. okt. 22. 16:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk, hogy legyen választás
2016. okt. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%
Egyebkent meg nemettel kene kezdeni, mert ez EU nyelve az es nemet utan konnyebb angolt tanulni, mint forditva. 4.ben lehetne kezdeni a masodik idegen nyelvet. En elso ota tanulok angolt, 9.ben kezdtem a nemetet. Van nyelverzekem, de nagyon nehez angol utan, valamint keso is elkezdeni szerintem 14 evesen. Egy nyelvvel meg nem mesz semmire.
2016. okt. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Az EU nyelve nem a német csak szólok.
2016. okt. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
Hogy legyen a némettanároknak is munkája. Különben meg az angolnak kellene lenni a minimumnak. Persze ebben is muszály különböznünk a Nyugattól. Nem csoda hogy ekkora nyomor van itt... Minden értelemben.
2016. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Mondj példát, ahol nem lehet angolt tanulni.
2016. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
Hat nem tudom, nekunk azt hajtja allandoan a nemet tanar, hogy az EU nyelve a nemet, ezert kell tanulni.
2016. okt. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%

A német is elég fontos nyelv Magyarországon, sok magyar megy ki dolgozni Ausztriába és Németországba (nekik nem igazán hátrány, ha nem beszélnek angolul), de itthon is sok multi anyavállalata német nyelvterületről való, ezeken a munkahelyeken fontosabb a német nyelvtudás, mint az angol. Nem mindenkinek előny, ha angolul tanul a német helyett.


Amúgy a német után könnyebb angolul megtanulni, sokkal egyszerűbbnek tűnik utána. Jobban megérné először németül tanulni és utána angolul, főleg hogy itthon a leghasznosabb, ha mindkettőt beszélik. Jobb így, hogy lehet választani, minthogy kötelezően egy nyelvet kéne megtanulnia mindenkinek idegen nyelvként. Főleg olyan helyeken mint pl. Győr-Moson-Sopron megye ahol amúgy is a szülők nagyobb része németül beszél, tud segíteni a gyerekének és nem magántanárhoz kell küldenie.


Ha a nyugathoz akarnák felzárkóztatni az országot nem az lenne a legfontosabb, hogy mindenkikötelezően angolul tanuljon, hanem a régi poroszos oktatási rendszer helyett kéne egy sokkal gyakorlatorientáltabb. Mert így sokan se angolul se németül nem tudnak normálisan megtanulni, addig meg sok értelme nem lenne kötelezővé tenni egy nyelvet.

2016. okt. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
28%

"a régi poroszos oktatási rendszer helyett"


Akkor legelább még tudtak. Legalább poroszul. A 80 huszár is erről szól.

2016. okt. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Fontos, hogy legyen választási lehetőség. Sőt, a második idegen nyelvet tekintve több nyelvet is felajánlhatnának, mint általában szoktak.

Családja válogatja, hol melyik nyelv a prioritás. Van, akiknél az angol nyelvet tartják alapnak, mert arra gondolnak, hogy világszinten azt beszélik a legtöbben. Máshol meg annyira fontosnak tartják a német szerepet Európában (és a német nyelvterület földrajzi közelségét), hogy inkább azt taníttatnák a gyerekükkel. A család külföldi összeköttetésein is múlhat, ha vannak ilyen külföldi kapcsolatok, hogy ki mit szeretne tanulni / taníttatni. Pl. külföldi rokon, barát, stb.


Sok suliban azonban inkább csak az a kérdés, melyiket tanulod először, mert kb. itt ki is merül a választható nyelvek listája:S

2016. okt. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem majdnem mindegy. Az iskola nem fog megtanítani téged egy adott nyelven, hacsak nem kéttannyelvű. Annyi szerepe lehet, hogy alapokat adjon az egyéni gyakorláshoz. Az angol nyelv ismerete és használata ma már számos területen elengedhetetlen. A német azért lehet fontos, mert Magyarország legfontosabb gazdasági partnere. Igazából szerintem mindakettőt magas fokon lehet érdemes elsajátítani.
2016. okt. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!