Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a társalgási...

Mi a különbség a társalgási szintű és a kommunikációképes szintű nyelvtudás között?

Figyelt kérdés

2016. okt. 27. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg nem a targyalokepesre gondolsz?
2016. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, hanem ez a kettő közti különbség érdekelne, mert mindenhol mást írnak. Valahol azt, hogy ugyanazt jelenti a kettő, máshol meg azt, hogy a társalgási az alap, a kommunikációképes meg a középfok, vagy épp pont fordítva..
2016. okt. 27. 19:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a két szint kb. azonos, és annyi a lényeg, hogy kommunikálni tudj a németekkel németül, ha erre van szükség.


Pl. mi nürnbergiekkel dolgozunk együtt, velük telefonálunk (bajorok), és én sokszor azt érzem, hogy ehhez a fajta kommunikációhoz az én középfokú nyelvvizsgám is kevés :D

2016. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Hát igen a nyelvvizsga szintje nem feltétlen azt tükrözi, hogy egyébként mennyire tudja valaki használni az adott nyelvet, ezért is írják az álláshirdetésekben, hogy pl. komm.képes szint elvárás és nem középfokú nyelvvizsga... csak nagyjából jó lenne körülhatárolni, hogy melyik szinten mi az elvárás, de mostmár kezdem azt gondolni, hogy valószínűleg mindenkinek mást jelent :D
2016. okt. 27. 20:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sem tudom a különbségeket (nekem a folyékony/fluent, a tárgyalóképes és az "erős" nyelvtudás közötti különbségek nem világosak pontosan).


Én arra tippelnék, hogy a társalgási az egyszerűbb, tudj beszélgetni alap dolgokról, míg a kommunikációképes pedig hogy tudj dolgozni az adott nyelven. De ezt csak én gondolom így. :D

2016. okt. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"velük telefonálunk (bajorok)"


A Nürnbergiek nem bajorokon hanem frankok. Nagyon megsértődnének.... Korábban ott éltem 4 évig.

2016. okt. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell a békából elefántot csinálni.
2016. okt. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kommunikálni lehet kézzel-lábbal nyökögve is, társalogni már nem árt, ha nem minden 2. szavad nyökögés. De igazából kb. ugyanaz a kettő.
2016. okt. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!