Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen FINN nyelvkönyvet...

Milyen FINN nyelvkönyvet ajánlanátok egyéni nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés
Már vannak alapjaim, tehát nem ismeretlen számomra a nyelv, mégis az elejéről szeretnék mindent jó alaposan áttanulni. Középfokú nyelvvizsga lenne majd a cél. Olyan könyvet keresek, ami alkalmas egyéni tanulásra, sok gyakorló feladat van benne, és tudom magamat ellenőrizni. Ha valaki tud ilyet és azt, hogy honnan tudom beszerezni, nagyon megköszönöm.

2016. okt. 29. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
60%
Egy- vagy kétnyelvű könyveket keresel?
2016. okt. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Metionin ***** válasza:
60%

Szia! Én finnt tanítok. A Hyvin menee nevű könyveket ajánlanám, van belőle 1-2-3, igaz a magyarázat és a feladat sokszor finnül vannak de ha nem ismeretlen a nyelv, akkor boldogulni fogsz vele. A nyelvtani szabályok érthetőek, vizuális memóriájúak számára főleg könnyen megjegyezhetőek. A régebbi könyvek sajnos elavultak, olyan társalgások meg történetek vannak benne, hogy égnek áll az ember haja :D

Szóval ez a Hyvin menee létezik pdf-ben is, szerintem nézegesd meg és ha az első könyvből minden tiszta, menj a másodikra, ha az is okés, akkor a 3-ra. Írásbelire nagyon jó dolgokat lehet belőle tanulni és szóbelire is, ha megvannak a témák, tudsz kidolgozni "tételeket". Ha jól rémlik, van a végén megoldókulcs is. Ha érdekel, megnézem, honnan lehet megszerezni pdf-ben vagy akár el is küldöm.

2016. okt. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!