Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik holland nyelvkönyv/tank...

Melyik holland nyelvkönyv/tankönyv az, amelyből kezdőként érdemes nekiállni?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a holland és neki szeretnék állni hobbi szinten, de célom is van vele. Sajnos nem sokat tudok, csak annyit amennyit a Doulingo nyújtott számomra.


Pár napja keresek könyvet, de nem találok egy értelemeset sem. Aki már tud, tanul,tanult hollandul, melyik könyv az, melyből érdemes nekiállni?


Angol-holland és francia-holland is jöhet, amennyiben nem lenne magyar nyelvű.


Nagyon hálásan köszönöm a segítséget amennyiben tudsz segíteni! :) Nagyon tetszik ez a nyelv.


2016. dec. 12. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Én a Nederlands in gang-ból tanultam először, szerintem jó kis könyv, kifejezetten önálló tanulásra van. Azt nem tudom, honnan tudod beszerezni, de nem épp olcsó, arra azért számíts.

Még ezen kívül van néhány cím, aminek érdemes lehet utánanézni: Contact (Elsbeth de Leeuw), De Opmaat (Maud Beersman).

2016. dec. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

PONS féle "holland nyelvtan röviden" az jól elmagyarázza a nyelvtant, Alexandrában beszerezhető


Ha már értesz valamennyire szöveget, akkor a Taal Vitaal című könyvet... aztán arra épülve Taal totaal. Mondjuk én tanártől tanultam/tanulom, úgy nyilván könnyebb, de szerintem azon kívül, hogy kicsit monoton, azért hasznos.


De elsőre PONS mindenképpen

2016. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is a Contact-ot ajánlom, bár az teljesen hollandul van, de alapszintről indul :) Egyetemen is abból tanítják a hollandot első évben. Valamint még a Kezdők holland nyelvkönyvét tudom ajánlani, amiből a szókincsedet fejlesztheted.
2016. dec. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!