Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz nyelv a holland?

Mennyire nehéz nyelv a holland?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki esetleg beszéli?
2016. dec. 31. 18:34
 1/6 anonim válasza:
100%
A holland nyelv szerintem nagyon hasonlít a németre. Én felső fokon beszélek németül, szoktam azzal szórakozni, hogy holland szövegeket olvasok, és 90%-ig értesz mindent. Holland videókat is szoktam néha nézni, olyan mintha a német egy dialektusát hallanád. Magát a nyelvet csak egy rövid ideig, hobbiból tanultam, de csak hamar feladtam, elmúlt a lelkesedés. Nem tűnt túl bonyolultnak, megint csak a némethez tudnám hasonlítani. Szóval szerintem ha már tudsz valamennyire németül, nem hiszem hogy nagyon nehéz lenne. Persze ez csak az én, objektív véleményem, és mivel nem beszélem a nyelvet (csak egy nagyon, nagyon alap szinten) nincs óriási rálátásom.
2016. dec. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én hollandot tanulok az egyetemen, ez a második évem.

Ahogy az előttem szóló is írta, ha tudsz németül, szinte gyerekjáték. Én angolul és franciául tanultam korábban, szóval kicsit nehezebben érzek rá. A nyelvtan nem olyan bonyolult, mint a németben. A kiejtés elsőre furcsa, de könnyű megtanulni.

Összességében én közepesen nehéznek mondanám, de ha eléggé motivált vagy, menni fog.

2016. dec. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor nehéz, mivel én semmit sem tanultam németül. Hozzám az angol és az orosz áll közel. De a srác akivel ismerkedem holland, ezért érdekelt a dolog.
2016. dec. 31. 19:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szintén egyetemen tanulom

Németül én sem tanultam, de állítólag a nyelvtana 90%ban hasonló. Igazából egy idő után az angollal is megtalálja az ember a párhuzamot.. de még a franciával is, bizonyos szinten

Ennek ellenére ne tekintsük a hollandot keveréknyelvnek, mert nem az. És nem is egyszerű nyelv. A nyelvtant egy idő után meg lehet tanulni, utána meg már csak a szavak vannak hátra... mint minden nyelvben:D

Szerintem logikus nyelv. Pl igeidők tekintetében bőven logikusabb az angolnál. Nemeket tekintve egyszerűbb a németnél. Szóval vannak előnyei. Sokan a kiejtést utálják, de igazából a hangsúly az ami okozhat nehézséget, mert máshogy hangsúlyoznak mint mi.

Szerintem jól tanulható nyelv. Nem könnyű, de nem is ordas nehéz!

2017. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Szia! 2 éve élek Belgiumban, hamar megtanultam a nyelvet, bár még biztosan nem tökéletes. A hollandban 2 határozott névelő van és soha nem lehet tudni, hogy melyiket kell használni. Persze van egy pár trük, de nem mindig működnek. Ezenkívül, mint az angolban, és sok másik nyelvben, a hollandban is vannak rendhagyó igék. Azokat szerintem könnyen meg lehet tanulni. Emelett a szórendre is ügyelni kell, mert különbözik a magyarétól. Mégis úgy gondolom, hogy vannak sokkal nehezebb nyelvek a hollandnál és szerintem jó nyelvérzékkel elég hamar meg lehet tanulni.
2017. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugyanúgy hasonlít az angolra, mint a németre. Én is egyetemen tanulom, és rengeteg szót vesznek át a mai napig az angolból. Nem egyszerű nyelv, de meg lehet tanulni. Persze az sem mindegy, hogy mennyire akarod elsajátítani, társalgási szinten, vagy komolyabb egyetemi szinten. Ha társalgási szinten, akkor nyilván egyszerűbb.Én 12 évig tanultam németet a holland előtt és azt kell, hogy mondjam,annyit nem segített a német tudásom, mint vártam.( persze egy teljesen önálló nyelvről beszélünk) Az se keserítsen el, ha nem tudsz németül. Csoporttársaim 80 %-a nem tud, angolos volt, mégis megtanulta hamar a hollandot.A német max a mondatösszerakásnál segít, pl szórend. De én személy szerint ajánlom. :)
2017. jan. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!