Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igaz, hogy az orosz az elején...

Igaz, hogy az orosz az elején sokkal nehezebb, majd B2 fölött könnyebbedik?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy például az angollal ellentétben az orosz alapjait nehéz elsajátítani, viszont később már sokkal könnyebb lesz. Most olyan A2-es szint körül vagyok, eddig vegyes a véleményem; voltak nehezebb és könnyebb dolgok is. Mi a véleményetek? Mire készüljek fel? :)

2017. jan. 7. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz. A ragozás bemagolása a legnehezebb. Nem tudom, hol jársz ebben: főnevek, melléknevek kemény és lágy tővel, kivételek, névmások, számnevek ragozása, egyes igék is tartogatnak nyalánkságokat, de az igeszemlélet is B2 előtt van. Külön mazsola a mozgást jelentő igék.
2017. jan. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. Ahogy egyre többet tudsz, egyre könnyebb lesz.
2017. jan. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na, ez nagyon szuperül hangzik! Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 12. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!