Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen n második nyelvet...

Milyen n második nyelvet ajánlotok az angol után a gimiben?

Figyelt kérdés

Francia,spanyol,latin,finn,portugál,

orosz,



2017. jan. 18. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
En portugalt tanulnek, mert szimplan az erdekel a felsoroltak kozul. Azt valaszd, amit tenyleg szivvel tudnal tanulni - ugy sokkal eredmenyesebb leszel.
2017. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenesetre latint semmiképpen se, teljesen értelmetlen.
2017. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
LAtint.
2017. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Francia: Ha valamilyen diplomata akarsz lenni, nemzetközi dolgokkal akarsz foglalkozni, akkor válaszd ezt. Beszélik: Franciaország, Kanada, Afrikában sok helyen, összesen kb 220 millióan. Magyarországon szerintem viszonylag kevesen tanulják, így hasznos lehet itthon is. Én ezt választanám (ezt is választottam második nyelvnek, mert imádom a hangzását).

Spanyol: Ide nem tudok mondani tipikus hivatást, ahol biztosan kelleni fog. Rengetegen beszélik a világon, Spanyolországban, Közép-és Dél-Amerikában, összesen kb 400 millióan. Én nem választanám 2.nyelvnek, legfeljebb hobbiból tanulgatnám, de ez szubjektív.

Portugál: Ez hasonlít a spanyolhoz, beszélik Brazíliában és Portugáliában, összesen kb 230 millióan. Ha a spanyol és a portugál hangzás tetszik, szerintem inkább ezt válaszd.

Latin: Mivel a francia, a spanyol és a portugál is latin eredetű, ezért ez a nyelv jó alapot ad. De szerintem, ha elkezdesz pl: franciául tanulni az ugyanúgy megalapozza a későbbi spanyol tanulást, ezért inkább a latin helyett válassz egy "élő" nyelvet. Orvosi egyetemen lehet, hogy hasznát tudnád venni, de ott csak egy-egy kifejezést kell megtanulni latinul, nem az egész nyelvet.

Finn: Ezzel a nyelvvel hozzák rokonságba a magyart. Nem tudok finnül, de ha valamilyen finn mondatot látok/hallok, nem tudok túl sok párhuzamot felfedezni, de lehet hogy tényleg hasonlít pl: a nyelvtan és így könnyebb tanulni. Beszélik Finnországban, összesen kb 5 millióan.

Orosz: Elég nagy befolyása van Oroszországnak a világban. Ha fiú vagy erősen elgondolkoznék rajta a helyedben. Ha lány vagy akkor is gondolkozhatsz rajta, de állítólag Oroszországban nem könnyű nőként érvényesülni, pláne, ha külföldi vagy.


Szóval én ilyen sorrendet állítanék fel: francia, orosz, portugál, spanyol, finn, latin (de ez szubjektív).

2017. jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. jan. 20. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!