Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek neki a nyelvviz...

Hogyan kezdjek neki a nyelvvizsgának?

Figyelt kérdés

Megvan már az államvizsgám, de a diplomához kell nyelvvizsga, elég a középszintű is.

Hol és Hogyan kezdjek neki?

24 F



2017. jan. 20. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Első körben jelentkezz a nyelvvizsgára.

Utána fizesd be.

Menj el és csináld meg

Végül vedd át a bizonyítványt.

2017. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most a nyelvvizsga jelentkezésére és folyamataira vagy kíváncsi, pl mennyi ideig javítják, állítják ki, melyik nyelvvizsga milyen, vagy magáról az angol nyelv tanulásáról kérdezel, hogy ki hol tanult meg mennyi idő alatt és milyen módszerekkel?
2017. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az első válasz nem optimális hiszen

1. megtudjam hogy milyen vizsgák jók

2. melyiknél milyen feladatok vannak, nehézség stb.

3. kiválasztom melyikre akarok készülni

4. tanárt keresni

5. jelentkezni

6. letenni


így gondoltam, a lényeg hogy le tudjam tenni és kiválasztani egyet, és konkrétan olyan feladatokat gyakorolni

2017. jan. 20. 20:15
 4/5 A kérdező kommentje:

inkább az érdekel hogy mégis mik a követelmények, mert fogalmam sincs, lehet most is letudnám tenni, lehet kellene rá egy fél év.

gimi óta nem tanultam angolt, akkoriban jól ment, csak nem szorgalmaztam a vizsgát, mivel akkor sem voltam képben ilyesmivel.

2017. jan. 20. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod mik azok, amiket elfogadnak menj fel a nyak.hu-ra. Ott fel vannak sorolva.

Másrészt elsősorban a szintedet lenne jó felmérni, mert abból tudsz kiindulni. Vannak neten szintfelmérők, keress egyet és már tudod milyen fajta feladatokból válassz, vagy ha esetlegesen tanárhoz stb. mész tudod, hogy mit mondj neki.

Az, hogy melyik nyelvvizsgát választod nem egyszerű mert nyilván kinek mi a legjobb.. Nézd át a feladataikat és dönts aszerint amelyik a legszimpatikusabb. Vagy fordulj tanárhoz, aki segíthet ebben.

Nekem is diplomához kell a nyelvvizsga én személy szerint BME írásbelit csináltam és most készülök Origo szóbelire. A BME-re nincs panaszom, origoról később tudok nyilatkozni. De ez nyilván egyéni.

Sok szerencsét!

21/L

2017. jan. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!