Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a nyarat nyelvtanulásra...

Ha a nyarat nyelvtanulásra akarom szánni, hogy tervezzem meg a napi rutinom?

Figyelt kérdés

Igazából már csak a szókincsemet szeretném tökéletesíteni, meg gyakorolni. Most B2 nyelvvizsgával rendelkezem, de szeretnék tovább fejlődni. Megfogadtam, hogy a nyáron tanulok és megcsinálok egy c1 nyelvvizsgát. Tudom, hogy gyorsan is lehet abszolválni, de én tényleg tudni szeretnék. Az igazi kérdés, hogy naponta tanuljak vagy két naponta? Vagy esetleg más nem tervez ilyet? (német nyelv)


Köszönöm a válaszokat.

17L


2017. jún. 13. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Naponta 4-6-8 órát , tanácsos nyelvvizsga előtt legalább egy 2 hetes tanfolyam elvégzése is ;)
2017. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Első nettó hülyeséget ír, már bocsánat.

Énkét dolgot kezdenék el:

- Az adott nyelvvizsga feladataihoz venni felkészítő könyvet. Két-három naponta végigoldasz egy feladatsort, megoldókulcsból ellenőrzöd, amit elhibáztál vagy nem tudtál, azt kiírod, és mielőtt nekiállsz a következőnek, megtanulod. Nagyon sokat számít, hogy az adott feladattípusokból legyen rutinod, de ha a problémás dolgokat megtanulod mindig, akkor nem csak a sikeres teljesítésre gyúrsz rá, hanem talulsz is.

- Németül olvasni könyvet, szintén úgy, hogy az ismeretlen szavakat, kifejezésekt szótárazod és megtanulod. Én ezzel fejlődtem a legtöbbet, bár a szótárazást már elhagytam, mióta egyetemen németül tanulok majdnem minden tárgyat, mert indokolatlanul lassítana, de nyelvvizsga előtt még rendesen csináltam, és hatékony volt :)

2017. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keress filmeket német felirattal, németül vagy ahogy épp találsz. Mindennap írj ki magadnak kis cetlikre, vagy egy listára 10 szót, amit meg akarsz tanulni (legjobb mondatokban) pl. abból a könyvből, amit olvasol (ld. előző válaszoló).
2017. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2 Gratulálok értékemelő reakciódhoz ... remélem az életben nem ilyen vagy , mert ha igen akkor nagy pofonok várnak ;)
2017. jún. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mit kell ezen tervezgetni?! Úgy kell felfogni mint bármilyen más munkát, mint mondjuk egy hivatali munkát! Hétköznaponként reggel kilenctől tanulsz délig, aztán tartasz egy jó hosszú ebédszünetet, majd délután kettőtől tanulsz ötig. A többi idődben pihensz vagy csinálod amihez kedved van, a hétvégéd szintén szabad. Ha nyaralni mész vagy ilyesmi akkor értelemszerűen ott nem tanulsz. Ennyi
2017. jún. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!