Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondanátok ezt "amerikai...

Hogy mondanátok ezt "amerikai angollal?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A következő mondatot, hogy mondanátom többségiben “amerikai szavakkal” lehet ezt úgy?

-“Sajnos elhagytam a lapot, ezért nem tudtam megcsinalni a házit, jövőhétre pótolom.”

Előre is köszönöm!



2017. nov. 13. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyatalan ezt magyarul hogyan lehetne "szlengesen" elmondani?

Mert ha leirod leforditom szivesen "amerikai angolra".

De nekem elkepzelesem sincs, foleg egyertelmu, hogy tanarnak kell. Igy azert vele szemben a tiszteletet is meg kellene tartani( tehat ne mond neki, hogy teso nincs kesz)

2017. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem más az amerikai angol. Pár szavuk más, mint a briteknek (pl chips-fries), meg sok szóban elhagyják az u-t, esetleg kicserélik az s-t z-re, stb (colour-color; apologise-apologize). Így éjféli átgondolással a te kis szövegedben nincs egy szó sem, ahol egetrengető különbség lenne BrE és AmE között.
2017. nov. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagyis amerikai angol ide vagy oda, ezt mindenütt ugyanúgy van.
2017. nov. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Shit I lost that piece of crap so I couldn't do the home job. Take it easy. I'll get back to it next week.
2017. nov. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
I am (terribly) sorry, but I (have) lost the handout you gave me (yesterday/last week/...), so I couldn't do my homework. Is it ok if I do it for next week?//I promise I will do it for next week
2017. nov. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!