Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha emeltszintű érettségit...

Ha emeltszintű érettségit teszek angolból, akkor megkapom a 35 pontot azon felül a B2-es nyelvvizsgámért?

Figyelt kérdés
Én ugy tudom hogy kiváltja, tehát nem kapok a nyelvvizsgáért pontot. Ezért jelentkeztem középszintű érettségire. Ha az sikerül 95%-ra mondjuk, és még ott van a 35 plusz pont a nyelvvizsgámért, akkor az megér annyit, mintha lenne egy 60%-os emeltem??
2010. jún. 6. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha emelt érettségit teszel és 60% fölé sikerül, akkor kapsz érte egy középfokú C nyelvvizsgát.


Tehát, ha olyan szakra jelentkezel, ahol NEM felvételi tárgy az angol: Akkor CSAK a nyelvvizsgádért kapsz 35 pontot.


Ha olyan szakra jelentkezel, ahol FELVÉTELI TÁRGY az angol, ott 40 pontot kapsz az emelt szintű érettségiért.


De csak egy jogcímen kaphatod meg a pontokat, olyat nem lehet, hogy megkapod a 35-öt is meg a 40-et is!!!

2010. jún. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor az annyit jelent, hogy mivel nekem már megvan a nyelvvizsgám, akkor még plusz 5 pontért letehetem az emeltet??hát ezt nem fogom tenni:) köszönöm a választ
2010. jún. 6. 21:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ha teszel emeltet, nem kapsz nyelvvizsgáért pontot. Érdemesebb nyelvvizsgát+közép, jobban megéri a (tegyük fel) 95%+35p nyelvvizsga.

Mondjuk 60% emelt+40p=100p

95% közép+35p nyelvvizsga=130p

2010. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Mint mondtam, emeltért csak akkor kapsz pontot, ha felvételi tárgyad az angol. Ha van nyelvvizsgád, és felvételi tárgyad az angol, akkor 5 pontot kapnál igen.

Ha nem felvételi tárgyad, akkor meg nem kapnál semmit.

2010. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

88%

ha nem felvételi tárgya az angol akkor is kapna pontot, 35öt, mivel az emelttel együtt nyelvvizsgát is kap.

2010. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat!
2010. jún. 6. 21:46
 7/10 anonim ***** válasza:
De mivel írta, hogy már megvan a nyelvvizsgája, ezért már nem kapna érte...
2010. jún. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
de mivel írta, hogy nem is ment el emeltezni, így én elméletben gondoltam tovább, ahogy te is...
2010. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"akkor az annyit jelent, hogy mivel nekem már megvan a nyelvvizsgám, akkor még plusz 5 pontért letehetem az emeltet??hát ezt nem fogom tenni:)"


Ebből azt szűrtem le, hogy van már egy darab angol középfokú nyelvvizsgája.


Ezért írtam neki, hogy ha felvételi tárgya az angol, akkor ha emeltet csinál, kap 5 pontot.


De ha nem felvételi tárgy, akkor az emeltért nem kap semmit (hiszen már van nyelvvizsgája).


Igazából még mindig nem értem a problémádat:D

2010. jún. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:D
2010. jún. 7. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!