Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha képes vagyok az 5 perc...

Ha képes vagyok az 5 perc angol újságokat lazán olvasni, akkor már elég jó a szövegértésem egy középfokú nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés
Vannak ismeretlen szavak, de ezek általában ritka jelzők, tárgyak.
2018. jún. 9. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Középfokú nyelvvizsgához próbáld meg a . . . hmmmmmmmm nem is tudom, milyen szövegeket kéne megpróbálnod, hogy meglásd
2018. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj, hogy a nyelvtant kell tudni rohadtul... Ez a baj..
2018. jún. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Miért?

Ahova készülök, van 2 szövegértés, 2 fogalmazás meg hallás az írásbelin.

Az utóbbi kettő már jól megy, a szövegértés volt beragadva, főleg h a szókincs gyenge volt.

2018. jún. 9. 12:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Mielőtt elmész vizsgázni méresd fel a tudásodat egy hozzá értő tanárral (olyannal aki a saját érdekei mentén nem csap be)


megéri.

2018. jún. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Dehogy kell nyelvtan, én euroexamen voltam és ott se volt semmi nyelvtan. Volt egy levél és egy esszé, illetve 3 szövegértés. Ha jól választ valaki nyelvvizsgát, akkor nem fog megbukni a gyenge nyelvtan miatt.

Persze az euroexamnek is van hátránya- Ha valaki nem egy erős középfokkal megy akkor a reading rész elég nehéz lehet, mert nem sok idő van rá. Illetve a listening se szokott a könyebbek közé tartozni. Cserébe itt van a legegyszerűbb writing feladat és a speaking is elég rövid, így az se nehéz.

2018. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!