Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyire nehéz az...

Szerintetek mennyire nehéz az orosz nyelv?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik,és a fejembe vettem,hogy megtanulom.Heti egyszer járok majd tanàrhoz.kb heti 15-16órát tudok tanulásra szentelni.Egy alap nyelvtudást egy év alatt el lehet így érni vajon?

2018. aug. 4. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem könnyű volt, mert előtte 2 szláv nyelvet is ismertem. Nekem nagyon tetszik maga a nyelv, a hangsúlyozása, a dallama stb.
2018. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyetemen tanultam egy félévig, heti 2x1,5 óra a tanárral + a saját készülés. Nekünk azt mondta, hogy 1-2 év alatt alaptudás nélkül nem igazán lehet nyelvvizsgáig eljutni (középfok). Megvallom nem sokat jártam be, úgyhogy kb csak felismerem a betűket, kiolvasom a szavakat, pár alapmondatot tudok mondani, jobb napjaimon le is tudom írni őket. Előtte rengeteg orosz zenét hallgattam/hallgatok, de amikor nekem kellett beszélni, akkor egyszerűen nem állt rá az agyam a sok betűre, kiejtésre, hosszú szavakra, úgyhogy abba is hagytam, de a jövőben mindenképp újra akarom kezdeni majd.
2018. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elején nagyon nehéz a ragozások, esetek miatt, amiket be kell magolni/rengeteget gyakorolni, plusz minden igének 2 alakja van, amiket teljesen eltérő módon kell ragozni is és a használatuk sem mindig egyszerű. A szavakban pedig mindig egy adott szótagon van a hangsúly, de teljesen véletlenszerű, hogy épp melyiken, szóval ez is egy nagy nehézség, gyakran eltéveszthető. Olyan 1-2 év INTENZÍV tanulás után átlendülsz a holtponton és onnantól kezdve már egész egyszerűnek és logikusnak fogod látni. Persze továbbra is hosszú az út a folyékony nyelvtudásig, de egy alapszintet egy év alatt el lehet érni, igen.
2018. aug. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na és, persze, a gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás: rádió, tévé, újság.
2018. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
53%

Ismertem régebben egy orosz-német szakos egyetemi professzort, ő azt mondta, hogy az orosz picivel könnyebb, mint a német. Mondjuk nagy vörösdiplomás volt az öreg :D

Hát a fene tudja, szerintem nehéz az orosz.

2018. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nehéz nyelv, de ha tetszik akkor szerintem lehetséges. Mert ha szereted akkor sokkal könnyebbnek tűnik mint amúgy. Hallgass sok zenét, nézz orosz oldalakat vagy videókat és az is sokban könnyít. Én azt csináltam/csinálom, hogy orosz videósoktól nézek videókat, mert valahogy az egy kicsit természetesebbnek tűnt és van hogy nem értem/értettem, de ez engem sose zavart. Viszont arra készülj fel, hogy ha szereted az orosz nyelvet akkor néhány idióta biztosan le fog hazaárulózni, esetleg kommunistázni, de próbálj meg nem foglalkozni velük. (Ezen én is átestem, szóval tudom milyen érzés) Sok szerencsét!/Удачи! Ja és mindenképp tölts le cirill billentyűzetet, mert anélkül a fordítót se tudod használni és még ha letöltöd akkor a használatát is tudod gyakorolni.
2018. aug. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat!az abc-t letoltottem,meg a betuket is megtanultam mar.ez a videos dolog is egesz jó.Nemsokara egy tanar is a segitsegemre lesz,ami foleg az elején nem nagy segítség.
2018. aug. 11. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!