Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát érdemes...

Melyik nyelvvizsgát érdemes megcsinálni? (angolból)

Figyelt kérdés
Elég sokat olvastam utánna, ezért most nem is kérdke linkeket, csak személyes tapasztalatokat. Annyi féle van, annyi féle áron...
2008. nov. 7. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nemzetközileg elismert nyelvvizsgák, mint az ECL, TELC, Pannon.

A Pannon nyelvvizsga új, ezért még viszonylag könnyű...az ECL-t nagyon megnehezítették, meg most is szigorítottak rajta, nekem senki nem ajánlja, az összes ismerősöm csalódott benne...máshol nem tudom a tapasztalatokat.

Én ORIGO-t csináltam, ami államilag elismert, amúgy meg szerintem ez a legolcsóbb. Szerintem a szóbeli része iszonyat egyszerű volt és az írásbeli sem volt nagy durranás:) Persze attól függ, mióta tanulod a nyelvet és mennyit készülsz rá. Nekem az origóval (rigóutcai) pozitív tapasztalatom van.

2008. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A nemzetközi nyelvizsgák állítólag könnyebbek, viszont elég drágák.

Én is Rigó utcait csináltam, harmad annyiba kerül, és egyáltalán nem olyan nehéz mint amennyire rémisztgetnek vele.

Rengeteg típusfeladat szerezhető be mindegyik vizsgafajtából, szerintem ez alapján nézz körül, hogy neked melyik a legtesthezállóbb.

2008. nov. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!