Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Interaktiv nyelvi tanulócsomag...

Cristo kérdése:

Interaktiv nyelvi tanulócsomagok, amikhez van CD (hanganyag), nyelvtani összefoglaló (vagy más egyéb mellékletek) + egy könyv a tanuláshoz mennyire hatásos a nyelv elsajátításához?

Figyelt kérdés

Nekem egyelőre angol meg német van, bár angolul tudok (de nem ilyenből tanultam, hanem rendes tanórán meg különórákon is), németül kevésbé, de a lényeg az, hogy arra lennék kíváncsi, hogy aki így tanult meg bizonyos szintig egy nyelvet (többnyire tanár nélkül, max az interneten találhatott egyes nyelvtani esetekhez bővebb magyarázatot), mennyire tudta elsajátítani? Ugy értem pl. mennyire értette meg egy teljesen idegen szöveg olvasását (interneten, prospektusokban, szórólapokon), mennyire értette meg a beszédet (mindennapi szituációk, vagy adott nyelven filmnézés)?


Mindenre kíváncsi lennék:

- olyanra, aki már valaha tanulta az adott nyelvet, és tovább fejlesztette egy ilyennel

- olyanra, aki sosem tanulta az adott nyelvet, de nekivágott és most ott tart ahova sikerült (ez érdekelne hogy mennyire hatásos :D)


Én németet kezdeném egy ilyennel (vmikor karácsonyra kaptam egy ilyen könyv + 4db CD + nyelvtani kiegészítés csomagot, de nem használtam még soha szinte), és egy legalább középfokú nyelvvizsga eléréséhez kellene (jó, vannak amik bizonyos szintig viszik el az embert), és távoli célom valamilyen német nyelvterületen dolgozni. Ilyesmi megfelelő?


Remélem amúgy érthető, hogy mire gondolok. :'D



2019. jan. 20. 00:37
 1/2 anonim ***** válasza:

A PONS könyveket ajánlom, nem ezt a cosmagot kaptad? Van németből már haladó szintjük is meg ilyen 'teljes nyelvtanfolyam' csomagjuk is, megoldókulcs is van a könyv végén, vehetsz hozzá mindenféle nylevtani összefoglalót, gyakorló füzetet stb. Direkt önállóan tanulóknak csinálják a könyveket, úgyhogy azzal el tudsz jutni középfokú nyelvvizsgáig.


Én a PONS spanyolt és franciát tanultam, és mindkettővel meg voltam elégedve, spanyolból 91%-os középszintű érettségit tettem, kb 3 hónapot tanultam rá, most megyek középfokú nyelvvizsgára áprilisba. Azt hozzátenném, hogy angolul anyanyelvi szinten tudok (nem iskolában tanultam), ami hasonlít nyelvtanilag és szókincsben is az újlatin nyelvekhez, így nagyon könnyű dolgom volt, németet is tanultam és az nem ilyen könnyű, hiába germán nyelv mint az angol, a szókincs nagyon más. Mindenesetre valamennyire így is segíteni fog, ha tudsz angolul, így ha tényleg jól megy akkor szerintem érdemes belevágnod a németbe egyedül, az interneten is találsz rengeteg kiegészítő feladatot, meg pdf file-ba könyveket. Töltsd le a torrent klienst és keres rá az 'assimil german with ease' könyvre, ez ugyebár angolul tanit, de fenn az egész pdf könyv meg a hanganyag is hozzá, ez is önállóan tanulólnak való, nagyon jó kiegészítésnek. Lehet, hogy ez a könyv magyarul is megjelent, nézz utána.

2019. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem PONS-os, de olyasmi. Ilyenem van:

[link]

Megpróbálom ezzel, bár láttam, hogy a PONS-nak elég sokféle van, ha már ilyet kaptam, meg most egyelőre a németre lenne szükségem, akkor ezzel nekilátok! Bíztató volt a válaszod, köszönöm. :)

2019. jan. 30. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!