Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan kezdjem el a jogot...

Hogyan kezdjem el a jogot tanulni ha jogász szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, most vagyok 8-adikos és szeretnék jogász és később ügyvéd lenni. Már nagyon érdekel a szakma, sok büntetőjogi pert rágtam át, de csak úgy értem mint egy laikus. Külön jogi iskolára még sajnos nem mehetek, mert nincs ilyen lehetőségem, viszont szeretném elkezdeni tanulni az alapoktól. Hogyan tanuljam? Mivel kezdjem? Linkeket is elfogadok, válaszaitokat előre is köszönöm.

2020. máj. 17. 22:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%

Utolsót adom! Jött a kérdező, elszánt, céltudatos és van kedve valamihez. Miért kell elvenni a kedvét és ilyen hangvételben leosztani azt, aki szeretné szélesíteni a látószögét abban ami érdekli? Azért, mert Ti nem ezt csináltátok ennyi idősen teljesen érthető, de a kérdezőt sem kell leosztani, mert ő szeretne valamit. A Btk. hol lenne csak egy tárgy? Kb 3-4 tárgyra oszlik, általános rész, különös részek, de még Bv-t is tanulsz belőle.


Ahogy olvastam a kérdést, és kíváncsi voltam a válaszokra, nem ehhez hasonlókra számítottam, hogy leosztás és még kb. a kérdező a hülye, hogy nem tud valamit és megkérdezi egy gyakori kérdések oldalon. Nem azt kérte, hogy mondjatok róla véleményt, hanem mivel fiatal nem tudja még mivel kezdje azt, amit Ti már csináltatok, de önszántából szeretné elkezdeni, mert érdekli, nem pedig kötelezettségből, mint az egyetemen a 85-90%.

2020. máj. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
71%

Hmmm…

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..


Valami nem stimmel!

Egyik nap pc gamer - másik nap meg amatőr jogász?

2020. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem érdekelhet egyszerre a jogász szakma és a számítógépes játékok, kedves 12-es?
2020. máj. 19. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!