Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szociálpedagógus diplomával...

Szociálpedagógus diplomával érdemes -e szakirányú képzést elvégezni?

Figyelt kérdés

Szociálpedagógus BA diplomával elég szűkös azon munkahelyeknek a köre, ahol szívesen, boldogan dolgoznék. Elvégeztem kiváló minősítéssel, azonban engem legfőképp a fejlesztés, a tehetséggondozás, a mentálhigiénés terápiák alkalmazása és megvalósítása érdekelne. Tudom, hogy anno nem feltétlen ezt a szakot kellett volna elvégeznem, mert a szociális ellátórendszerben én úgy érzem szó szerint "elvérzek" mind lelkileg, mind anyagilag, azonban nem szeretném teljesen feladni sem. Elkezdtem nézegetni szakirányú továbbképzéseket és nem tudom, hogy megérné-e további pénzt és időt beleölni, lesz-e rá a munkaerőpiacon kereslet, mivel ez a legfőbb probléma. Csak olyan helyekre keresnek szociálpedagógust, ahol kisebbségiekkel kell többségében foglalkozni, vagy gyermekotthonokba/lakásotthonokba, ahol gyakori a szökés/veszélyhelyzet, én azonban ezekre a munkakörökre alkalmatlan vagyok, egyáltalán nem az én "terepem".


Legfőképpen az érdekelne, hogy az alábbi továbbképzésekkel lesz -e lehetőségem boldogulni, vagy ezek amolyan "felesleges időtöltések" és pénzkidobás?

-fejlesztő/differenciáló szakirányú továbbképzés

-magyar mint idegen nyelv szakos pedagógus szakirányú továbbképzési szak

-biblioterápia, szupervizor, stb.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. máj. 20. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább valami mesterképzést válassz, értékesebb, mint csak egy szakképzés. Csinálj mestert, és utána/mellette csinálhatsz szakképzést is.
2020. máj. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Engem is az általad leírt területek érdekelnének, mire jutottak végül? :)
2020. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem érdemes, beszéltem a tanulmányi osztályon dolgozókkal és inkább egy újabb szak elvégzését ajánlják
2020. aug. 4. 21:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, miért? Akkor nem is dolgozol a Szociálpedagógiában?

Mi lett az új szak?

2020. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem dolgoztam szociálpedagógusként. Ezzel a szakkal eléggé mellényúltam.

Gyógypedagógia szakra jelentkeztem végül, fel is vettek! Fejlesztőpedagógus szeretnék lenni.

2020. nov. 7. 15:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, én is dettó ugyanígy vagyok a Szociálpedagógiával mint te. Szó szerint leírtad az esetemet. Az elhelyezési lehetőségeim is azok amiket vázoltál. Mire rájöttem hogy nem ez az én utam, már érdemesebb volt elvégezni a sulit, mint abbahagyni.


Dolgoztál is amúgy Szociálpedagógusként?


A fejlesztő pedagógushoz ismét egy 4 éves alapképzés kell, a gyógypedagógiai, majd utána lehetsz fejlesztő?

2020. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, most látom hogy már írtad hogy nem dolgoztál benne.
2020. nov. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!