Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit takar a Munkaügyi Központ...

Mit takar a Munkaügyi Központ által hirdetett Volframelektródás hegesztő tanfolyam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném elvégezni hegesztői tanfolyamot a Munkaügyi Központnál. Ott úgy van meghirdetve hogy Volframelektródás hegesztő. A kérdéseim a következők: Ez az AWI hegesztő? Sok helyen látom hogy W1 és W2-nek kategorizálják a volframe. hegesztőt. Ha én a W1-et végzem el, megyek vele valamire, úgy értem alkalmaznak ezzel is? Vagy adtam a sz.r-nak egy pofont, mert a W2-eseket szokták alkalmazni? És ha lerakom a W1-et és szeretnék W2-es lenni ki kell rendesen nyitnom a pénztárcámat?


Elöre is köszönöm!


2010. aug. 30. 08:23
 1/2 anonim válasza:
67%

Szia!


AWI= Argon-védőgázas Wolframelektródos Ívhegesztés (nem elektródás!) Az Awi-val piszok jól lehet keresni hidd el nekem, de csak akkor ha röntgenbiztos, minősített hegesztő vagy (vagyis profi), akkor már mehetsz Svédbe..Itthon alulfizetik a hegesztőket és nagyon nehéz elkezdeni a szakmát...


Ha már az Awi-t leteszed, próbáld meg a fogyóelektródás CO-t is. Manapság az Awi + a CO a menő, külföldön az Awi-val nagyobb király lehetsz, csak hájogot ne kapjon a szemed tőle, mert egy pillanat alatt elszáll a pajzsod és csak úgy kapod az UV-t a szemedbe...


Jah és még valami... az Awinál a wolframelektródot el ne égesd mert piszok drága! A CO-nál meg csak végighúzod a pisztolyt miközben a rézelektródával egy "csíkot húzol".


Ennyi na csövi

2010. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!