Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyit lehet elkérni varrás...

Mennyit lehet elkérni varrás tanításért? Még nem csináltam ilyet, de most jött egy kérés.

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű valakit megtanítani varrni. Attól is függ a díjazás,hogy te profi vagy-e? Aki tanulni akar,az mennyire akar megtanulni varrni? Akar szabásmintákat is készíteni,a varrás minden fázisát megismerni,vagy csak egyszerűbb dolgokat csinálni? A te gépedet használnátok,vagy az övét?

Ha tanítani akarsz valakit,akkor kell egy "ütemterv" a lépések megtanításához és elég sok türelem. Csak akkor lehet továbblépni,ha az előző fázisokat a tanuló már jól tudja. Ehhez az kell,hogy otthon tudja gyakorolni a szabás-varrást,a felügyeleted mellett. Az sem mindegy,hogy mennyire tanul gyorsan.

A díjazás kérdése sem egyszerű. Aki tőled akar tanulni,az nyilván nem akar annyit fizetni,mint egy hivatalos tanfolyamért. Ha órabért kérsz,akkor valamelyiktek ráfizethet.

Azt javaslom,hogy nézzetek utána,mennyibe kerül egy szabás-varrás tanfolyam,és olyan árban állapodjatok meg,ami mindekttőtöknek megfelel. Ha jó ismerős,akkor csak a felét kérd,ha nem akkor valamivel többet.

Én eddig nem kértem az ismerőseimtől semmit, rájuk bíztam,hogy mennyit adnak. Eddig még nem jártam rosszul.

2010. okt. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elozovel egyutt ertek, valoban probalj ne tul sokat, ne keveset sem, hogy Te sem dolgozzal, vagy faradjal ingyen, illetve rafizetessel.


Probalj meg kalkulalni, es azutan kerjel, tehat az aram, az ehhez szukseges anyagok, es a munkadijad, de szerintem a hiv.tanitasnak a felet ellehet kerni.

2010. okt. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem aki varrni akar tanulni,az megérdemli az ingyenes esélyt :)) Már bocsi ,de én soha nem tudnám megtanulni,nem mintha nem lennék képes rá,de ahoz egy külön adottság kell. És ez elég ritka. Mert kevés az az ember aki nemcsak fércelget ,hanem igazi varronö,vagy esetleg egy ugynevezett jo szabó.
2010. okt. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ingyenes esélyt?...én énekelni,vagy olaszul beszélni,stb szeretnék megtanulni,én nem érdemlem meg? :) :) :)...ahhoz is kell érzék,mint minden máshoz az életben,kinek ehhez van,kinek ahhoz...
2010. okt. 11. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!