Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Semmelweis FOK (digitális...

Semmelweis FOK (digitális fogászati tervezés) vélemény?

Figyelt kérdés
Nem rég jelent meg tudtommal ez a kar, emiatt se nagyon találok róla sok mindent. Ha valakinek van tapasztalata, vagy, hogy ezzel a vegzettséggel hol lehetne elhelyezkedni, azt megköszönném. Mennyire nehéz? Mennyi szabad időd lehet mellette? Milyenek az oktatók és a közösség?

febr. 5. 11:55
 1/1 anonim válasza:

Kicsit régebbi kérdés, de jelenleg is itt tanulok (1. évfolyam), így legalább mindenkinek segítséget jelent a válaszom.

A szak maga havonta egy hetet jelent, amiben kötelezően be kell járnod, minden órán megkövetelik, hogy ott légy, ez általában reggel 8-tól este 6-ig tart. Összesen egy félévben ugyebár 4 hetet kell bejárni. Első éven 2 hét Kecskemét, 2 hét Budapest, onnantól 3 hét Budapest, 1 hét Kecskemét. Kollégiumra nincsen lehetőség, így én például se nem Pestiként, se nem Kecskemétiként elég sokat költök a lakhatásra/utazásra.

Az órák érdekesek, a gyakorlatok annál inkább. Én orvosiról jöttem át, így ahhoz képest nagyon egyszerű, de tipikusan az a szak, ahol tanulnod kell, ha később jól is akarsz vele keresni.

Negatívumai is vannak, sok a beadandó egy félévben 10-20 db 12.000 karakteres beadandó + a tervezések. Neumann keményen megköveteli a matekot, fizikát, Semmelweis engedékenyebb. Nagyon kevesen vagyunk, 2.évesek összesen 4-en, mi 1.évesek 8-an. Nyilván társaság függő, én senkivel se vagyok jóban, bár nem is sokat látom őket.

Erősen ajánlották mellé a fogtechnikus képzést, én is szerettem volna elkezdeni, de a fogtechnikus iskolák mind elutasították hallva hogy ide járok. Ehhez hozzá kell szokni, a fogtechnikusok kifejezetten utálnak minket (hisz mi diplomás fogtechnikusok leszünk valamennyire).

A munka téma nekem elég nehézkes, levelezősként diákmunkát nem vállalhatsz, normál munkák nem tűrik, hogy minden hónapban egy hetet hiányzol mellette, így végül én még egy egyetemi alapképzést kezdek most szeptemberben mellette.

Elhelyezkedésről sajnos nekem sincsen semmi infóm, igazából még nincs aki elvégezte volna, így lehetetlen megmondani mennyi lesz a fizetés, hol tudsz majd elhelyezkedni. Annyi biztos, hogy szükség van ilyen szakemberre és jelenleg is sok digitális fogtechnikust keresnek a laborok. Freelance tervezési munkákat is lehet vállalni, én személy szerint ilyen munkát szeretnék a későbbiekben csinálni.

Végezetül az oktatók mind nagyon nagyon lelkesek, ellenben mindenki eléggé leterhelt is, így kissé nehézkesen valósul meg az információ átadás. Órarended gyakorlatilag nincs, te keresgéled a tanárokat mindennel kapcsolatban, van hogy feleslegesen utazol be, mert mégsem ér be a tanár az órákra. Talán ez a legnagyobb hátrány, remélhetőleg ezen jövőre már javítanak.

Ha érdekel ez a munka akkor mindenképpen ajánlom, de csak ha kellő elhatározottság van benned, kemények azok a hetek amit egyetemen töltesz, és a fogtechnikusok elutasítása és utálata is felettébb fárasztó de szerintem egy tök érdekes és izgalmas szakma ez!

máj. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!