Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Óvodai dajka-OKJ képzés....

Óvodai dajka-OKJ képzés. Megéri belevágni?

Figyelt kérdés
Mivel nagyon szeretek gyerekekkel foglalkozni, arra gondoltam, hogy elkezdek egy ilyen képzést. Viszont azt hallottam, hogy evvel a szakképzettséggel is csak takaríthatok az óvodában, az óvónő mellett és egyébként is, nagyon nehéz ebben elhelyezkedni. Van valakinek tapasztalata?
2011. jún. 24. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Én hospitálni voltam óvodában, láttam hogy működnek a dolgok...A dajkák felmosnak, takarítanak, rendberakják a mosdókat, termeket, ebédet készítenek elő, mosogatnak, stb...Szerintem ha igazán gyerekekkel akarsz foglalkozni, nem ez a legjobb megoldás sajnos. Inkább óvónőnek, vagy tanítónak menj, ha nem csak messziről akarod nézegetni a gyerekeket. És a fizuról még nem is beszéltünk 80 e körül van.
2011. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem is csak takaritanál ezzel, siralmas fizetésért. Nem beszélve arról, hogy óvónőként is nagyon nehéz elhelyezkedni, sorra zárják be vonják össze az óvodákat. Szerintem ha már gyerekekkel szeretnél foglalkozni, inkább kezdj el bébiszitterkedni, vagy nyiss családi napközit. Esetleg elkezdhetsz kisgyermekgondozónak tanulni, akkor lehetnél bölcsisnéni, ez 2 éves okj képzés, érettségire épül.
2011. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszönöm a hasznos válaszokat! Fontolóra veszem az írottakat!
2011. jún. 24. 11:47
 4/10 anonim válasza:
Én szakmám szerint óvónő vagyok, két éve végeztem és még nem sikerült óvodában elhelyezkednem, viszont én is fontolóra vettem a dajka képzést, mivel annyira semmi lehetőség nincs itt, de egy kicsit visszatart az, hogy visszafele képezzem magam. Nem azért tanultam és gürcöltem a suliban 3 évig, hogy aztán felmossak... szóval nehéz a döntés. Mert valamiből élni meg kell.
2011. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha az ember abból élne, amit szeret csinálni, szívből. Ahogy szokták mondani: "Soha nem dolgozol, ha azt csinálod, amit szeretsz"
2011. jún. 24. 14:41
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

megéri,ha bírod a gyerekeket...

és a kevés fizut...

barátnőm óvónő,82-ezer körül keres nettóba.(pályakezdő,de aki már 30 éve szakmában van,az sem keres többet 100-nál)

Úgyhogy dajka nem kereshet 80-at,csak 60 körül kb.

Éshát igen...nem sokat vagy gyerekek között,baromi nehéz ágyakat pakolsz ebéd után ki,aztán alvás után vissza...

és ezt minden nap...

Játékok mosása hetente...wc súrolás naponta...

folyosó mosás,ablak mosás,porszívózás,mosogatás a konyhában...


Kb ez a dajka dolga.

2011. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, hasznos volt!
2011. júl. 6. 13:21
 8/10 anonim ***** válasza:
szívesen..és hogy döntöttél végülis?
2011. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha valaki azt állítja, hogy az óvoai dajka az csak felmosásból meg mosogatásból áll az eléggé téved! És igen képzeld diplomával manapság takarítanak is az emberek!Nem kéne ezt lenézni! Én dolgoztam dajkaként és dajkaként magánbölcsiben is és a gyerekekkel nagyon sokat kell foglalkozni! Szerintem az oviban azóvónéni nem törli meg a gyerek orrt vagy nem törli ki a fenekétz mindez a dajka dolga ahogyan az értelmi képesség fejlesztése is! Úgyhogy nem kellene így véleményt írni addig ameddig az ember nem csinálta! A dajkának igen sok felelősség van a nyakába! Vágj bele mert kevés pénz ugyan de én pl ennyi szeretetet és nyugodtságot soha az életben nem kaptam egyetlen munkahelyen sem!!! Csodálatos dolog a gyerekek között akkor is ha náha nehéz, ez vele jár hiszen ha az embernek saját gyereke van az is ezzel jár! Gondolom nektek is van így ti is tudjátok!!!
2018. okt. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha valaki azt állítja, hogy az óvodai dajka az csak felmosásból meg mosogatásból áll az eléggé téved! És igen képzeld diplomával manapság takarítanak is az emberek!Nem kéne ezt lenézni! Én dolgoztam dajkaként és dajkaként magánbölcsiben is és a gyerekekkel nagyon sokat kell foglalkozni! Szerintem az oviban az óvónéni nem törli meg a gyerek orrát vagy nem törli ki a fenekét mindez a dajka dolga ahogyan az értelmi képesség fejlesztése is! Úgyhogy nem kellene így véleményt írni addig ameddig az ember nem csinálta! A dajkának igen sok felelősség van a nyakába! Vágj bele mert kevés pénz ugyan de én pl ennyi szeretetet és nyugodtságot soha az életben nem kaptam egyetlen munkahelyen sem!!! Csodálatos dolog a gyerekek között akkor is ha néha nehéz, ez vele jár hiszen ha az embernek saját gyereke van az is ezzel jár! Gondolom nektek is van így ti is tudjátok!!!
2018. okt. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!