Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Miből áll egy jogosítvány...

Miből áll egy jogosítvány tanfolyam?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, h megy ez..

Azt tudom ,hogy először tanítják órákon az elméletet és a műszakit..de az ,hogy megy ,úgy mint mondjuk egy iskolai óra h kérdeznek vagy csak mondják mi meg jegyezzük .

utána abból kell vizsgázni úgy tudom . utána rutin . Ott vmi tanpálya van nem?

és a forgalmi? de van vmi elsősegély is .

nektek milyen volt elmondanátok ?

köszi


2011. aug. 7. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
jársz kresztanfolyamra. ott van elméleti oktatás, jegyzetelhetsz is. megismered a programot, amin vizsgázol, gyakorolsz. a műszaki alapismeretből van pár kérdés kresznél, de a rutinon fogod meglátni gyakorlatban. rutinon van tanpálya, ott kanyarodsz, sebességet váltasz, forogsz a kocsival stb. forgalmira pedig a városba visznek vezetni. elsősegélyen pedig nagyon alapdolgokat fognak kérni, megmutatják, gyakoroltok a babán, esetleg sebet kötöztök. nem kell tőle tartani.:) jó vezetést.
2011. aug. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm !:D
2011. aug. 7. 18:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Én most csinálom, nemsoká KRESZ-vizsga.


Először kell a KRESZ-vizsga, utána a rutin(9+1 óra(a +1 a vizsga)), utána a forgalmi(19+1 óra).


A KRESZ-tanfolyam már nem kötelező, de ajánlott, mivel ha hallja az ember ott, akkor nagy eséllyel megmarad, míg az egészet könyvből háát, nagyon nehéz lenne ahhoz képest, hogy milyen az órákon. Nekem hetente 2x volt 2,5 óra, 5 hétig(bár az első két órán nem voltam, utána íratkoztam be, de nem jelentett problémát). Ott elmondják szépen, sorban, mit és hogyan, jegyzetelhetsz, érdemes is. Aztán otthon a programmal lehet gyakorolni, A, B, esetleg C választási lehetőséggel, kérdésenként 1 perccel, 55 kérdés, ebből 10 képes(pl. áthaladási sorrendre rákérdező), ami 3 pontot ér, a többi 1-1 pont, így összesen 75 pont, amiből 65-öt kell elérni legalább.


Ha ez megvan, jöhet a rutin, utána a forgalmi...Itt még sajnos nem tartok, de már csak idő kérdse.


Ja, és kell még egy elsősegélyvizsga, amit lehet előtte, utána, közben, amikor akarod. De ez független a többitől, ez ahhoz kell, hogy adjanak jogosítványt, nélküle lehet akár forgalmi vizsgát is csinálni. Erre is vannak tanfolyamok, k.b. 2 hetesek(4 alkalom), a vizsga meg állítólag olyan 5 perc alatt megvan.

2011. aug. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Elmagyarazzak az elmeleti tananyagot, te meg jegyzetelsz (ha akarsz). Persze ha vmit nem ertesz, kerdezel:)

Kb. ezzel egy idoben valtva jarsz elsosegelyre is ahol szinten ugyenez a helyzet.

Utanna levizsgazol belole, mikor levizsgaztal johet a rutin. Ez abbol all h rutin palyan kell gyakorolnod pl. megallni, elindulni, parkoloba beallni elejevel, hatuljaval stb. Amikor mar ez is jol megy, az oktatod kiir vizsgara, ahol huzol egy szamot, amelyiket huzod azt a feladatot kell elvegezned:)

Ha megvagy ezzel a vizsgaval is, akkor mehetsz ki a forgalomba vezetni. Ha te is es az oktatod is ugy erzi h mar jol megy neked a vezetes akkor itt is kiir vizsgara. Vizsgabiztos hatul ul a kocsiba, oktatod melletted, de o ilyenkor mar nem segithet neked semmit (csak veszhelyzetben), o csak az utvonalat mondhatja. Azt az utvonalat amelyik tetelt huztad:)

Sok sikert a vizsgakhoz:)

2011. aug. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:D:D

És azt a kresz gyakorlófeladatot az nettről vagy ott adják majd ..vagy hol lehet szerezni ?

2011. aug. 7. 20:11
 6/6 anonim ***** válasza:
meg lehet venni a cédét, de igazából erre nem valószínű, h lesz szükség. megpróbálhatod letölteni, lehet, h fenn van..
2011. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!