Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A bármixer képzés ingyenes,...

A bármixer képzés ingyenes, vagy tulajdonképpen ez hogy is van? (Halottam már mindent)

Figyelt kérdés
Most érettségiztem és OKJ-ra szeretnék menni.Mindent olvastam már Bármixerrel kapcsolatban,hogy fizetős,és azt is hogy nem,szóval fogalmam sincs..Azt is olvastam hogy előfeltétele a pincér végzettség.Ezekből mi igaz?Örülnék ha valaki tudna segíteni,válaszokat előre is köszönöm.
2011. aug. 29. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Előfeltétele a pincér végzettség. Ha iskolarendszerű intézménybe mész nappali tagozatra akkor az első szakmád megszerzéséig ingyenes. Ha felnőttképzésba mész ott fizetni kell érte,arra ügyelj hogy OKJ bizit kapj és a gyakorlat is biztisítva legyen.
2011. aug. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem..Köszönöm :) Ha van még valakinek valamilyen infója / tapasztalata,azt szívesen fogadom :)
2011. aug. 30. 17:00
 3/8 anonim válasza:
100%

Szerintem a bármixer tanfolyam, nem okj-s. Legalábbis az én vizsgám, az nem az. Nem feltétel a pincérség, én sem vagyok az.

Nyilván pénzbe kerül, mert nem állami oktatás, sztem most olyan 100ezer lehet kb.

2011. aug. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké,Köszönöm :P Valaki még netán? :P :)
2011. aug. 31. 18:07
 5/8 anonim válasza:

Szia remélem segitek

szóval:

2 verzió van. egyik az okj másik egy jó nevű nemzetközileg is jegyzett felnőttképzési intézmény


amit tudnod kell hogy a világ nincs olyan hogy bármixer csak magyarországon. Külföldön a Bartender az 2in1 mert pultos és mixer egyben. csak nálunk vállt ketté a szakma. igy ha tervezel külföldi munkát érdemes pultos és mixer tanfolyamot végezni.

szóval okj mixer az érettségi előfeltétellel van más nincs.

a felnőttképzéshez meg csak az elszántság kell, olyan emberekkel leszel a szakmában utána akik imádják a szakmájukat (pl én) tehát ha azt hiszed könnyű szakma és könnyű pénz hát ne hidd. napi 10-14 óra meló és nincs hétvége. a vendéglátás akkor dolgozik amikor más pihen. abból élünk, és néha január és április között alig keresünk tehát félre kell rakni. az a holt szezon. rengeteg receptet kell megjegyezned fejből és gyorsan dolgozni.

amik nem adnak okj-t azok is végzettségnek számitanak ugyanis engedélyük van és olyan emberek csinálják ezeket az iskolákat akik rengeteg versenyt nyertek és világszinten elismertek pl: Bols mixerakadémia, mojito iskola stb...

ezek a világ minden pontján vannak igy elismerik a képzettséged.

felszolgálni is jó dolog... néha, bizonyos helyeken jobb a pénz, azt is megcsinálhatod bár a bartender képzésben tanulod az ital felszolgálást is. a "Pincér"-felszolgáló egy teljesen más szakma és külön tanitják de ha te italokkal szeretnél foglalkozni akkor neked az nem kell.

okj 21éves korig az első asszem ingyenes. vagy valami állami támogatás van rá. a lényeg hogy én 27vagyok sosem csináltam mást és sok helyen jártam a világban és imádom. de több száz embert láttam elvérezni magam mellett a napi 10-14 órás műszakban az éjszakai életben és az ünnepnapokon is munkával töltött időben. jól gondold meg hogy birod e állva ezt az időt. ha igen akkor jelentkezz és sok sikert! ha rám hallgatsz akkor egyszerre mész pultos és mixer képzésre. igy nagyobb az esélyed hogy felvesznek melózni. és itthon 2 szakmád is lesz.

Dusan

2011. szept. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bols mixerakadémia..Erre gondoltam énis. :) Hát nagyon más melót nem szívesen csinálnék..Ezt szeretném űzni 7-8 éve.Családtagok is mondták már hogy "Se éjjeled, Se nappalod",ezzel próbálnának lebeszélni róla,de más nem igen mozgat meg.. :) Köszönöm a válaszod,örülök h egy szakmában dolgozó is reagált a kérdésemre..:)) További sok sikert neked ;)
2011. okt. 3. 18:49
 7/8 anonim válasza:
hát azért azt hozzá teszem hogy nem sorolom fel hogy hol jártam eddig... és mennyit kerestem. nem panaszkodom. :)azért ha jól csinálod akkor ku rvajó életed lehet. és vendéglátáson belül képzed magad akkor meg nem lesz nehéz melót találni mert oda mindig kell ember bárhol is vagy. sok sikert! sok pénzt! szép helyeket! gyönyörű nőket! ezeket kivánom neked is :)
2011. okt. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

ja és mellesleg most ibiza mellett vagyok, kissé bebaszva, túl a szexen nem tudom hogyhivjákkal és holnap motorozni fogok mert 2 szabadnapom van :)) szarmeló szar élet mi? :D nacsáó :D

Dusán

2011. okt. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!