Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Jobb agyféltekés rajzolás =...

Jobb agyféltekés rajzolás = kereső?

Figyelt kérdés

Elkezdtem olvasni a könyvet, és a rajzolós résznél le van írva, mire van szükség. Minden rendben volt, értettem mindent, erre lapozok és a "keresőnek" az elkészítését másképp írja le.

Először azt írta, hogy egy 20x25cm kartonlapon vágjunk ki egy 10,8x13,34cm téglalap alakú nyílást, egy másik ugyan ilyenre meg 15,24x19,37cm-s nyílást. A lap másik oldalán olyasmit ír, hogy a kereső ugyan olyan formátú kell, hogy legyen, mint a rajzlap, a belső, téglalap alakú nyílás legyen 2,54x3,17cm-s. Most akkor melyiket csináljam meg, vagy hogy van ez? Csak én nem értem ezt? Magyarázza már el valaki. :D


2011. okt. 6. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, mekkora az a vacak kereső! Huszadrangú! Az alakja is! Egyszerűen arról van szó, hogy az egy keretett fog adni a lerajzolandóidnak, hogy lássad, mit kell beleveni a kompozíciódba, hogy fog kinézni, ne vessz bele a térbe, meg ilyesmi!

A jobb agyféltekés dolog 4 nap alatt pedig...hát jó dolog...annak mindenképp, aki elveszi érte a pénzedet! (egy rajztanár)

2011. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kereső helyett használd a kezed keretnek, mindig beválik.
2012. máj. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én a mai nap érkeztem el ehhez a részhez és ugyan ez tűnt fel nekem is. Úgyhogy most úgy döntöttem addig nem vágok ki semmit a fekete kartonokból. Majd csak akkor vágok ki belőle valamekkora keretet ha a könyv szerint ideje használni, hátha ott még ad valami "jelet" arra hogy mekkora legyen a keret...

De: Utána néztem annak annak amit az első válaszoló írt arról hogy mindegy mekkora a keret, és más is azt írta hogy a legjobb az, ha a tenyerünk újaival teljes kifeszítés nélkül, szélében átérünk a keret széleihez hogy könnyen csúsztathassuk-mozgathassuk. Ő sem írt semmit arról hogy pontosan mekkora legyen a keret, tehát valószínűleg nem annyira fontos a mérete.

2012. dec. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!