Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Sminkes tanfolyam? (bővebben...

Sminkes tanfolyam? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Olyanok véleményére lennék kíváncsi akik smink tanfolyamot végeztek esetleg mint sminkes dolgoznak. Hová érdemes menni ahol nem csak lehúzzák az embert, mennyire éri meg ezt a "szakmát választani"? Én mindenképpen ezzel szeretnék foglalkozni, de ha nem tudok elhelyezkedni akkor nem akarok enyni sok pénzt kidobni az ablakon! A segítséget előre is köszönöm! 22/L
2009. jún. 19. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! én az Art Show Divatiskolában végeztem sminkesként.Kb. a tandijjal és a sminkfelszereléssel együtt 200 ezer Ft-ot áldoztam rá és nincs állandó munkám! :( Ez már 5 éve volt. Néha beeseik ez-az de állandó nincsen sajnos. Én szakmát váltottam. Persze ha Te be tudzs kerülni ebbe a sminkes körbe,ahol a munkák forognak,az jó. Elég szűk a piac.Nehéz bekerülni. De az is igaz hogy anniyra keményen nem próbáltam bejutni,hamar feladtam és más szakmát kezdtem tanulni,mert rájöttem hogy képtelen vagyok egymás után 8-10 sminket megcsinálni,anniyra elfáradok közben...de ez csak az én vélemyényem,ha Te semmi másban nem tudod magad elképzelni,csak ebben,akkor hajrá! Próbáld meg! De mondom,kapcsolatok kellenek,a megfelelő emberekkel haverkodj és akkor lesz munkád.
2009. jún. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ja,és azt nem mondtam hogy nagyon gyorsan kell dolgozni és precizen.Szóval gyakorolj rengeteget! :)
2009. jún. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát az az igazság, hogy engem ez érdekel a legjobban, de énis attól félek hogy nehéz lesz elhelyezkedni vele, és azért nem kevés pénbe kerül ahhoz hogy magamat sminkelgessem csak:S Biztos hogy kitartó lennék és sokat gyakorolnék azzal nem lenne gond. És ha vannak akkor milyen melók szoktak lenni? És milyen árakért dolgozik egy sminkes?
2009. jún. 19. 13:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
melók lehetnek: divatbemutató,fotózás,menyasszonyi smink,alkalmi sminkek stb. Árak változók,2500-akár 15000-ig is terjedhet,ez utóbbi persze kivételes alkalom pl.esküvő próbasminkkel. Sok helyen kérnek számlát,na én azt nem tudtam adni,ezért nem is mentem.
2009. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor vállalkozói is kellene? És most mit dolgozol ha megkérdezhetem?
2009. jún. 19. 15:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg az Eurokonform nevű suliban. Én is oda jártam, 60.000 Ft-ot fizettem érte (ez csak a tandíj, nincsenek benne a cuccok) és az RTL sminkese tartotta az órákat, aki végig tök rendes volt, még azt is felajánlottta, hogy aki komolyan ezzel szeretne foglalkozni, annak szívesen segít a továbbiakban is (még munkát találni is, mert gondolom elég jó kapcsolatai vannak). Szerintem tökre megérte!
2009. jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
kitanultam a kozmetikát és most szt csinálom.Ott még hasznosithatom is a sminket. :)
2009. jún. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
12:23És te mint sminkes is dolgozol? Hát végülis az ár az jól hangzik mert ém 140ezer alatt nem találtam és abban sem voltak benne a cuccok:S
2009. jún. 20. 13:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is végeztem sminktanfolyamot. Nem dolgozom benne. Kissé megbántam, hogy annyit ráköltöttem anno, de aki benne akar dolgozni, annak nagyon megéri. Ha ezzel akarsz foglalkozni, mindenképp végezd el. Nagyon sok jó dolgot tanítanak ám. Kár, hogy nekem nem úgy hozta az élet, hogy ebbe dolgozhatnék, de hát ilyen is van. Nem azért lett így, mert nem volt jó a tanfolyam, csak közben külföldre költöztem. 150-200 ezernél olcsóbbért nem nagyon fogsz találni.
2009. jún. 26. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
(12:23-as vagyok) Nem dolgozom sminkesként,de csak mert fodrász vagyok. Ezt a tanfolyamot inkább kiegészítésképpen végeztem el, h pl. ha egy alkalmi frizurát készítek, akkor egyúttal meg tudjam csinálni hozzá a sminket is. A lényeg, h nem is próbáltam elhelyezkedni sminkesként, de ha szerettem volna, abban a suliban biztosan megkaptam volna hozzá a segítséget:)
2009. jún. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!