Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha már van egy okj-s képzésem,...

Ha már van egy okj-s képzésem, amit nem ingyen végeztem, akkor elvégezhetek egy másodikat ingyen?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt az egész okj-s dolgot. Nézegettem a szakács és a cukrász tanfolyamokat ezen az oldalon:

[link] és azt írják,hogy ha még nincs okj-m akkor 120 ezer a tandíj, ha van akkor 240 ezer. Igaz,hogy nekem lesz már egy okj-m addigra, de az nem ingyenes. Ebben az esetben nem végezhetem el féláron a cukrász képzést? Egyébként nem is értem ezt az egészet,hogy mikor ingyenes egy okj és mikor nem. Azt tudom,hogy 22 éves kor előtt(évveszteseknél 23), de az nem világos,hogy mi alapján döntik el,hogy melyik okj-t támogatja az állam és melyiket nem. Meg is lepődtem,hogy a cukrász és szakács képzés esetében is csak a fele összeget engedik el, én azt hittem,hogy ezek a képzések ingyenesek, ha még valaki korhatáron belül van és ez az első képzése. Valaki elmagyarázná ezt nekem? Előre is köszi!


2013. febr. 25. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első szakma ingyenes. Mindegy hogy előtte fizettél-e vagy sem.

De itt egy cikk, olvasd el:

[link]

2013. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én most fogok elvégezni egy valutapénztárosi okj-t és az elvileg nem ingyenes. Vagy minden első szakma az?
2013. febr. 25. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!