Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az első OKJ még ingyen van?...

Az első OKJ még ingyen van? Mit érdemes választani?

Figyelt kérdés

Több gyerekes, 37 éves családanya vagyok kereskedelmi érettségivel és 4 év, diploma nélküli főiskolával (nem sikerült a védés) és jövőre mennem kell dolgozni (most gyed-en vagyok, de a volt munkahelyem megszűnt), de nem csak a több gyerek miatt nehéz találni munkát, hanem a kereskedelmi érettségim sem ér sokat.

Ezért gondoltam rá, hogy kellene még egy szakma. Nekem ingyen lenne vajon? És mibe érdemes belevágni, hogy el tudjam tartani a családom és ne csak a férjem vállát nyomja ez a teher?


2013. jún. 21. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Iskolarendszerű képzésben esti tagozaton tudsz ingyenesen tanulni okj-s iskolában. (nem tanfolyam..azaz ne felnőttképzést nézzél, ahol ilyet írnak a képzésről az fizetős iskola)

A nehezebb kérdés hogy mibe érdemes belevágnod. Ötleteim vannak..pl. fogtechnikus, ortopédiai műszerész..ezekkel el lehet helyezkedni...

Sajnos nőknek hiányszakma csak az egészségügyi képzések keretén belül van..a többi terület nem hiányszakma. persze ha hidegen hagy ez a terület bármi mást is választhatsz, csak akkor bonyolultabb az álláskeresés..

Itt a link ahol hivatalos képzési lehetőségeket tudod megnézni. Ha kinézted a szakmát, utána kell iskolát keresned a lakóhelyeden vagy környékén.

[link]

2013. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 22. 15:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Melyiket választottad ?
2016. máj. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!