Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Idegenvezető tanfolyamot...

Idegenvezető tanfolyamot szeretnék végezni, lehetőleg Szegeden de nem tudom hol keressek, illetve milyenek vannak és melyik a jó. Ezek OKJ-s képzések?

Figyelt kérdés

Van már egy diplomám és egy másik (nem OKJ-s) tanfolyamom, ezért tudom hogy fizetnem kell.

Ha valaki tudna még segíteni kb milyen tantárgyak vannak az idegenvezetőiben és hány évesek a képzések.


2008. jún. 24. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

én kb éve végeztem el egy okj-s idegenvezetöi sulit.

egy éves volt és kellett nyelvizsga. volt idegenvezetés (a nyelven amit beszélsz) ország ismeret, történelem, hotel hosztesz óra, gasztronómia, elméleti idegenvezetés. ennyire emlékszem de szerintem volt még. annyit tudok rá mondani hogy éppen egy kalap szart ér. kiválóan beszéltem angolul 8külföldön éltem sokáig) ezért úgy gondoltam ez nekem való. mindenböl 5-t kaptam a vizsgán, és azt mondták hogy az elsö 3 legjobbnak elkérik a telefon számát és hívnak munkára, na el is kérték hármonknak de egyikönket sem hívták soha, pedig az egyik srác két nyelvböl is vizsgázott.

akkor el is kezdtem járni az összes utazási irodát, de kiröhögtek hogy semmi gyakorlat nélkül oda megyek szó szerint azt mondát hogy gyakorlat nélkül nem. a másik meg hogy angolul volt a vizsgám és a nagyobb túrista központokban azt mondták esetleg neémtül talán de angolul nem.

aztán a vicces az volt hogy elhelyezkedtem egy teljesen más munkában de sok külföldi ügyfelet vagy kollégát vittem körbe csak kedveségböl Budapesten és megkérdezték miért nem megyek idegenvezetönek. elég nehéz volt elmagyarázni nekik hogy magyarországon a szakmák nem adnak gyakorlatot és hiába végzünk el egy iskolát semmi esély a munkára.


de ha sok idöd van és nem kell dolgoznod akkor nyugottan, idötöltésnek jó és sok érdekes dolgot tanultam.

2008. jún. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tájékoztatást!Hát időm az nincs sok mert épp gyeden vagyok, meg a másoddiplomámat csinálom.Csakhát mindkét szakmám szerelem tehát éhenhalásos: Néprajz és rajztanári. És látom már hogy egyikben sem fogok tudni elhelyezkedni, de gondoltam a néprazzi, földrajzi ismereteket, meg a művészettörténetet az idegenvezetőiben tudnám leginkább kiaknázni. Persze nyelvvizsgám az van, de most elgondolkoztam, mert egy harmadik éhenhalásos szakmát már nem szeretnék letenni! :) Köszi
2008. jún. 25. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!